CRVENO-BELO JE U MODI U MILANU: Zvezda ostvarila drugu vezanu evroligašku pobedu u gostima

Č. V.

18. 11. 2020. u 20:19 >> 22:43

KOŠARKAŠI Crvene zvezde pobedili su Olimpiju Milano sa 87:79 i upisali četvrti trijumf u Evroligi.

ЦРВЕНО-БЕЛО ЈЕ У МОДИ У МИЛАНУ: Звезда остварила другу везану евролигашку победу у гостима

Kada dođu u "grad mode" crveno-beli ne gube. Četvrto gostovanje i četvrta pobeda u "Mediolanum forumu".

Od početka meča su izabranici Saše Obradovića želeli da nametnu svoj ritam i dođu u priliku da upišu novi trijumf. Na kraju su uspeli to da urade.

Uspeli su Beograđani da zaustave šut za tri poena domaćinu (9/25). To je jedno od najjačih oružja Etorea Mesine.

Ponoco je Džordan Lojd bio pokretač svega u napadu, ali imao je pomoć u Džoniju O'Brajantu koji je deluje odigrao najbolju utakmicu od kada je došao u Zvezdu. Takođe, Tejlor Ročesti je isporučio devet poena, što i nije baš bio slučaj u nekim prethodnim mečevima.

Odluka o pobedniku bila je doneta u finišu poslednje deonice kada je Zvezda agresivnom odbranom zaustavila napad Olimpije, i sa četiri vezana pogodđena slobodna bacanja Korija Voldena rešila pitanje pobednika.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Džordan Lojd sa 17 poena, pratio ga je Kori Volden sa 15. Na drugoj strani najbolji je bio Vladimir Micov sa 13 poena, dok su Zek Ledaj i Serhio Rodrigez postigli po 11.

Crveno-beli sada imaju učinak 4-5, a tim iz Milana 3-3.

Olimpija Milano - C. zveda 79:87 (23:18, 21:30, 16:18, 19:21).

Dvorana: "Mediolanum Forum". Bez publike. Sudije: Matej Boltauzer (Slovenija), Džozef Bisan (Francuska), Petri Mantila (Finska).

Olimpija: Panter 10, Ledaj 11, Micov 13, Moraskini, Rol 10, Rodrigez 11, Tarzuski 6, Biliga, Dilejni 8, Šilds 6, Bruks 2, Hajns 2.

C. zvezda: Ročesti 9, O'Brajant 11, Hol 7, Volden 15, Lojd 17, Davidovac 4, Lazić, Dobrić, Simonović 7, Jagodić-Kuridža 6, Kuzmić 2, Teri 9.

KRAJ UTAKMICE: Olimpija Milano - C. zvezda 79:87

ČETVRTA ČETVRTINA: Olimpija Milano - C. zvezda 79:87

79:87 - Kraj utakmice

77:83 - Dve vezane trojke za Olimpiju. Posle Dilejnija pogodio je i Rol.

74:83 - Nije prošlo mnogo vremena u napadu domaćih. Brzo je Dilejni preveo loptu i podigao se u ranoj fazi napada i pogodio van linije 6,75.

71:81 - Najčudniji koš na utakmici. Simonović je šutirao ispod koša, lopta jeizašla iz obruča, ali je Micov dirao obruč i priznata su dva poena.

71:79 - Napravio je domaćin seriju 5:0, no prekunuo ju je Lojd trojkom iz velike daljine.

69:76 - Panter je pogodio težak šut. Isticalo je vreme za napad, ali je biši igrač Zvezde iz velike daljine bio precizan.

66:75 - Zvezda drži sada sve u svojim rukama. Sjajno je Volden pogodio posle prodora i to uz faul, pa će imati dodatno slobodno bacanje.

63:68 - Poslednji period je počeo trojkom Rodrigez. Prve poene u ovom delu meča za goste je postigao Volden, odličnim "flouterom"-

TREĆA ČETVRTINA: Olimpija Milano - C. zvezda 60:66

60:66 - Neverovatnim košem Lojda uz zvuk sirene je okončan treći period. I to je bio koš od tablu.

60:64 - Micov igra u transu u ovim momentima, ali Lojd je uspeo da pogodi dugu dvojku i tako i dalje ostavi Zvezdu u prednosti od dva poseda.

56:60 - Igra se koš za koš u poslednjih nekoliko napada. Ipak, posle poena Micova, Obradobić je morao da pozove tajm-aut.

49:58 - Zvezda je otišla na plus devet posle poena iz prodora O'Brajanta. Minut odmora je morao da pozove Mesina.

49:56 - Gotovo sa istog mesta su pogodili Hol i Micov. Za sada gosti dobro igraju u trećem periodu.

47:54 - Seriju je prekinuo Lidej, ali Zvezda igra dobro u napadu. Dugu dvojku je pogodio Jagodić-Kuridža.

44:52 - Zvezda je drugo poluvreme počela serijom 4:0. Ako se računa prvo poluvreme ona iznosi 14:1.

DRUGA ČETVRTINA: Olimpija Milano - C. zvezda 44:48

44:48 - Odličan finiš druge četvrtine za izabranike Saše Obradovića. Ovaj period je trojkom završio Kori Volden.

43:43 - Najbolja utakmica Ročestija u Evroligi od dolaska na Mali Kalemegdan. Pogodio je trojku levoruki plejmejker i došao je do sedmog poena.

41:38 - Tri vezane trojke - dve je postigla Olimpija (Panter i Micov), a van linije 6,75 za crveno-bele je pogodio Lojd. Odlično je potom iz prodora poentirao Simonović, koji se priv put našao na parketu.

35:33 - Nakon poena Micova tajm-aut je zatražio Saša Obradović. Zvezda igra dosta bolje u drugoj četvrtini.

29:31 - Minijatura Lojda. Sjajni Amerikanac je razdvojio odbranu rivala, a onda pogodio uz faul.

29:28 - Vezali su gosti dve trojke. Prvu je pogodio Hol, a onda je iz desnog kornera precizan bio Jagodić-Kuridža.

25:22 - Lojd je smanjio razliku nakon što je realizovao dva slobodna bacanja, to je bio njegov četvrti poen.

25:20 - I jedni i drugi su poenima počeli drugu četvrtinu. Za Zvezdu je pogodio Teri, a tim iz Milana Vladimir Micov.

PRVA ČETVRTINA: Olimpija Milano - C. zvezda 23:18

23:18 - Bolja igra tima Etorea Mesine u finišu prve četvrtine. To im je omogućilo da sa pet poena prednosti okončaju ovaj period.

19:17 - Domaći su napravili seriju 4:0, i sve poene su postigli sa linije penala. Najpre je pogodio Dilejni, a potom i Tarzuski.

15:17 - Ročesti je ušao sa klupe i u napadu igra dobro. Vezao je četiri poena.

11:13 - Prve poene na ovoj utkamici postigao je O'Brajant. Najpre je bio precizan za dva, a potom i za tri.

9:8 - Za sada nijedna ekipa ne uspeva da se odlepi. Dobru energiju na početku gostima donosi Teri.

7:6 - Prvu trojku na utakmici postigao je domaći tim. Uradio je to Rodrigez.

2:2 - Meč u "gradu mode" je počeo poenima Emanuela Terija, ali je na drugoj strani odgovorio Serhio Rodrigez.