MOGU DA IGRAM I CENTRA: Bjelica spreman na sve da pomogne Sakramentu u Orlandu
U NASTAVKU NBA sezone velika odgovornost u igri Sakramento Kingsa će pasti na leđa našeg Nemanje Bjelice, koji će usled povreda i izostanaka visokih košarkaša u rosteru "kraljeva" morati da igra, po potrebi, i na centarskoj poziciji.
Foto: Tanjug/AP
U razgovoru sa američkim novinarima, popularni Beli ističe da takav zadatak, kao i svaki drugi koji se pred njega postavi, neće predstavljati problem.
- Iskreno, ja volim da igram "peticu". Posebno "peticu" koja širi kada je to potrebno. Dobro se osećam uz Hilda i Bogdana na terenu. Takođe, volim i da šutiram, širim teren i razigravam saigrače. Šta god trener bude tražio od mene, a da je najbolje za ekipu, to će i dobiti - jasan je Bjelica.
Nije Nikola Jokić jedini koji je smršao za vreme pauze. I Bjelica ističe da je izgubio na kilaži u proteklih nekoliko meseci.
- Pokušao sam da povedem više računa o svom telu. Osećam se stvarno odlično, izgubio sam nekoliko kilograma.
Najnoviji testovi su pokazali da u Diznijevom kampusu nema pozitivnih igrača na virus korona.
- To su sjajne vesti. Ne samo za nas, nego i za ceo svet koji će nas pratiti. Svi su srećni što se vraća NBA, koja je uradila veliki posao kako bi nas sve zaštitila i učinila da se osećamo bezbedno. Mislim da je to najvažnija stvar.
Za tačno nedelju dana počinju takmičarske utakmice u kojima će Kingsi pokušati da se domognu plej-ofa.
- Ovakav format takmičenja je nov za sve nas ovde u Orlandu. Srećan sam što ćemo posle skoro pet meseci zaigrati košarku, i ne sumnjam da smo spremni za borbu - završava Bjelica.
U narednih nekoliko dana će se igrati kontrolne utakmice. Svaki tim će odigrati po tri, a Sakramento je prvo odmerio snage sinoć sa Majamijem.
JOKIĆ: TESTIRANjA SVAKOG DANA
NIKOLA Jokić je u punom radnom pogonu i sa nestrpljenjem iščekuje nastavak NBA lige, posle stresnog perioda u kojem je bio pozitivan na virus kovid 19. Sada je zdrav, a koliko će to uticati na njegove performanse na terenu, niko ne može da zna.
- Ne razmišljam o tome, zato što ne mogu da to kontrolišem. Doktori rade odličan posao, testiranja su svakog dana. Klub može da nam pruži šta god nam treba i kad god nam treba. Nisam zabrinut i nadam se da neće biti posledica na moju igru.
Preporučujemo
JOKIĆ O NASTAVKU NBA LIGE: Ne znam kako će virus korona da utiče na mene
22. 07. 2020. u 08:50
REKORD NA AUKCIJI: Sličica Lebrona Džejmsa prodata za skoro dva miliona dolara!
21. 07. 2020. u 22:08
SPEKTAKL U MADRIDU: Real želi da ostane u trci za titulu, Atletiko da mu uništi šampionske snove
JEDAN od najvećih derbija svetskog fudbala igra se večeras od 21.00 na "Santijago Bernabeu" gde će Real Madrid dočekati Atletiko u meču koji može imati ogroman uticaj na rasplet šampionske trke u La Ligi.
22. 03. 2026. u 07:30
HRVATSKA U NEVERICI: Evo šta su Srpkinje uradile u Dubrovniku
Najnovije vesti iz Hrvatske tiču se - Srbije.
24. 03. 2026. u 19:20
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)