"SAHRANIO" PARTIZAN, PA POTPISAO UGOVOR: Vuk Danilović, sin Predraga "Saše" Danilovića, postao profesionalni košarkaš!

Mladi košarkaški reprezentativac Srbije Vuk Danilović (18) potpisao je prvi profesionalni ugovor.

САХРАНИО ПАРТИЗАН, ПА ПОТПИСАО УГОВОР: Вук Даниловић, син Предрага Саше Даниловића, постао професионални кошаркаш!

FOTO: FIBA.Basketball

I to sa Megom, saopštio je danas beogradski klub.


U saopštenju se, inače, navodi sledeće:

"Mladi reprezentativac Srbije, Vuk Danilović, potpisao je prvi profesionalni ugovor sa Megom.

Talentovani košarkaš ove sezone igra na dvojnoj licenici za Megu i IBC. Debitovao je u ABA ligi pod vođstvom Vuleta Avdalovića protiv Crvene zvezde, dok je nastupajući za IBC prosečno beležio 13,3 poena u Drugoj muškoj ligi Srbije.

Danilović je rođen 2. januara, 2008. godine, te je tek nedavno proslavio 18. rođendan. U Megi je od 2022. godine i beležio je brojne uspehe u omladinskim kategorijama.

Prošle sezone je bio jedan od najzaslužnijih što je Mega osvojila titulu u Kadetskoj ligi Srbije i bio prva figura velikog finala sa 25 poena protiv Partizana. Takođe, beležio je 14,3 poena na završnom turniru Juniorske Evrolige u Abu Dabiju.

U dresu reprezentacije Srbije osvojio je bronzu na Evropskom prvenstvu za kadete 2024. godine.

Vuče, čestitamo!", ističu iz Mege.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by KK Mega (@bcmegabasket)

Ako vas sport zanima, sve ono najvažnije i najzanimljivije o njemu - pratite na sportskim stranicama portala "Novosti".

Na sasvim ste dobrom mestu.

Bonus video: Neviđeni detalji sa dočeka srpskih olimpijaca u Beogradu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

OSVEŽENJE, ADRENALIN I PORODIČNA ZABAVA: Vodič kroz najbolje akva-parkove u Srbiji ovog leta!