SRBI RUŠE SANKCIJE ZAPADA: Rusija je, sportski, bila "zarobljena" - a onda su se pojavila dva Srbina
Rat u Ukrajini, strašan sam po sebi kao i svaki rat, imao je za posledice i maltene potpunu međunarodnu blokadu ruskog sporta. Ali najnovije vesti na tu temu - sve su povoljnije po Ruse. I, iznova, Srbi su za to "krivi".
FOTO: FK Crvena zvezda
Dok se sportske vesti iz Ruske Federacije u poslednje dve godine uglavnom tiču sankcija zbog toga što je rat u Ukrajini doveo do brojnih kaznenih mera izrečenih od strane svetskih organizacija, nedavno se, podsetimo, desila stvar koja je iznenadila mnoge na Zapadu.
Fudbalska reprezentacija Srbija je prihvatila poziv i gostovaće u Moskvi gde će odigrati prijateljsku utakmicu sa "zbornajom komandom". Ali nije to jedina stvar koja je obradovala Ruse, a da su za nju odgovorni Srbi.
Naime, agencija RIA Novosti javlja da će na međunarodne mečeve da krene i ruska košarkaška reprezentacija, koju predvodi naš stručnjak Zoran Lukić.
Kako?
Tako što su se on i još jedan Srbin o tome sve lepo dogovorili.
Naime, pomenuta agencija je danas obavestila rusku javnost da je Lukić sa svojim kolegom, a zemljakom, Aleksandrom Sašom Đorđevićem, koji je selektor Kine, ugovorio "2-3 prijateljska meča".
Još od marta 2022, Međunarodna košarkaška federacija (FIBA) zabranila je učešće ruskim selekcijama i ekipama u njenim nadmetanjima, zbog pomenute ukrajinske situacije. Sličnu odluku je, kada se o elitnim klubovima radi, donela tada i Evroliga. U novembru je ona produžila suspenziju. Ali...
Lukić, koji priprema reprezentaciju Rusije za Igre prijateljstva, čiji su domaćini Moskva i Jekaterinburg od 15. do 29. septembra 2024, i na kojima će učestvovati sportisti brojnih država koje nisu izrekle sankcije Ruskoj Federaciji, najavio je da će "zbornaja komanda" gostovati Đorđevićevoj ekipi, i to u junu.
Ne propustite:
BONUS VIDEO: Kad himna Srbije, "Bože pravde", zagrmi u Rusiji...
Preporučujemo
STARA DAMA LEČI EVROPKE RANE U RIMU: Vučica je (skoro) nepobediva na Olimpiku, ovde su slavili samo Inter i Napoli (plus Torino dva puta)
ROMA dočekuje Juventus na Olimpijskom stadionu u ključnom susretu u trci za kvalifikacije za Ligu šampiona.
01. 03. 2026. u 06:00 >> 03:00
DA LI JE MOGUĆE? Iran se povlači sa Svetskog prvenstva u fudbalu?! Evo ko će ga zameniti!
Najnovije vesti vezane za rat koji je otpočeo na Bliskom istoku, a napad na Iran bio je okidač za to, tiču se Svetskog prvenstva u fudbalu čiji su domaćin i Sjedinjene Američke Države.
28. 02. 2026. u 22:46 >> 23:00
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)