OD GOTOVOG UMALO VERESIJA: Mega slavila protiv Zadra

05. 11. 2023. u 14:34

Košarkaši Mege pobedili su kao domaćini Zadar rezultatom 91:81 u meču 6. kola ABA lige.

ОД ГОТОВОГ УМАЛО ВЕРЕСИЈА: Мега славила против Задра

Delovalo je da je Mega pitanje pobednika rešila već sredinom druge deonice kad je imala plus 18 (46:28). Zadar je međutim dobio treću deonicu sa 11 poena razlike i smanjio na samo minus pet.

Četiri ipo minuta pre kraja Zadar je potpuno preokrenuo i poveo 75:73. Nikola Topić je tad vezao sedam poena za 80:75 za Megu na manje od dva minuta do kraja, a zatim je četiri poena u nizu dodao i Uroš Plavšić za seriju domaćina 11:1 kojom je i definitivno prelomljen meč.

Najefikasniji u Megi i na utakmici bio je Topić sa 27 poena, Plavšić je dao 23, a Omerćan Iljasoglu 11.

Dario Drežnjak je sa 26 poena predvodio Zadar, Luka Božić je dao 19, a Marko Ramljak 16.

Obe ekipe sad imaju skor 3-3. Mega u sedmom kolu sledeće nedelje gostuje Mornaru, a Zadar će istog dana ugostiti Crvenu zvezdu.

BONUS VIDEO: Top 10 najboljih poentera u NBA