AVRAMOVIĆ: ''Relativno ubedljivo smo savladali Kinu u pripremnoj utakmici, ali Svetsko prvenstvo je druga priča''
Prvi trening reprezentacije Srbije je odrađen, a Aleksa Avramović je nakon treninga govorio za medije.
FOTO: N. Paraušić
Prvi rival Srbije je Kina, sa kojom ste igrali pre nekoliko dana.
- Relativno ubedljivo smo savladali u pripremnim utakmicama dve od tri reprezentacije iz grupe, međutim Svetsko prvenstvo je skroz druga priča. Kinu smo pre par dana pobedili, moramo da uđemo sa istim pristupom i u sutrašnji duel, ako ne i ozbiljnijim, da bi ponovili taj uspeh.
A, koliko drugačiju utakmicu treba očekivati u odnosu na onu u Šenženu?
- Neće tu biti mnogo razlike, Kina će izaći u istom sastavu. Ne može nešto spektakularno da se sakrije. To je to, spremamo se da igramo, pogledaćemo još njihove utakmice sa priprema.
Selektor je na konferenciji za novinare rekao da je ekipa trenirala visokim intenzitetom poslednjih dana i da su se igrači prilagodili sistemu...
- Intenzivno smo trenirali još od Stare Pazove. Imali smo dobre provere iza nas, turnir u Kini nam je dosta značio zbog adaptacije i promene vremenske zone. Organizacija je i tamo bila besprekorna, imali smo biznis klasu aviona, spavali smo i odmorili. Nismo osetili ’džet-leg’ koji inače traje dva-tri dana, a Kina nam je u tom smislu baš pomogla. Došli smo u Manilu orni i motivisani.
Aleksa Avramović će debitovati za reprezentaciju Srbije na velikim takmičenjima.
- Jedan od najvećih ciljeva, razlog zašto sam započinjao košarkašku karijeru je ispunjen dolaskom ovde, predstavljanjem svoje države. Svež sam, oran i motivisan.
BONUS VIDEO: Svetislav Pešić se obratio novinarima u Manili
Preporučujemo
"DžABE STE DOŠLI": FIBA kao da ovo poručuje Srbiji pred početak Svetskog prvenstva
23. 08. 2023. u 20:35
SVETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI 2023: Utakmice, rezultati, tabele, konačan plasman - sve na jednom mestu!
10. 09. 2023. u 13:39 >> 13:39
NEMAČKA SE OZBILjNO PRIPREMA ZA MUNDIJAL: "Panceri" imaju velika očekivanja na predstojećem Svetskom prvenstvu
SIGURNI učesnik Mundijala, Nemačka želi da reprezentativnu pauzu završi novom pobedom pred svojim navijačima na "MHP areni", dok Gana u duel ulazi uzdrmana serijom loših rezultata i bez mnogo samopouzdanja (20.45).
30. 03. 2026. u 11:30
CEO SVET SE SMEJE HRVATIMA: Evo šta su sad uradili u Zagrebu - i time se još i hvale (FOTO)
Najnovije vesti iz Hrvatske tiču se - prošlosti. Neko će reći izmišljene, neko "pa i ne baš", ali svakako, privukle su veliku pažnju.
28. 03. 2026. u 19:38
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)