NESTVARNA PARTIJA LUKE DONČIĆA: Neverovatni Slovenac nije mogao sam, prva pobeda Finiksa

03. 05. 2022. u 08:03

KOŠARKAŠI Finiks sansa savladali su Dalas maverikse rezultatom 121:114.

НЕСТВАРНА ПАРТИЈА ЛУКЕ ДОНЧИЋА: Невероватни Словенац није могао сам, прва победа Финикса

Tim iz Arizone rutinski je stigao do prvog trijumfa i na startu odbranio domaći teren.

Sansi su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu – na kraju uvodne četvrtine imali su 10 poena prednosti, dok su na odmor otišli sa +13.

U nastavku je ekipa Montija Vilijamsa dodatno uvećala zalihu, ali je u završnici ipak zabrinula svoje navijače.

Gosti su napravili seriju i smanjili razliku na dva poseda, ali vremena za potpuni preokret nije bilo.

U timu Dalasa sve je zavisilo od Luke Dončića. Slovenac je postigao čak 26 poena u prvom poluvremenu, nedostajala mu je podrška saigrača.

Slovenac je duel završio sa 45 poena (15/30 iz igre, 4/11 trojke), uz 12 skokova, osam asistencija i pet izgubljenih lopti.

Sledeći na listi strelaca bio je Kleber sa 19, dok su iza ostali Fini-Smit sa 15, odnosno Branson sa 13. Srpski reprezentativac Boban Marjanović ponovo nije dobio šansu od trenera Džejsona Kida.

Na drugoj strani, najbolji kod domaćina bio je Deandre Ejton sa 25 poena, Devin Buker je postigao 23, četiri više od Krisa Pola.

Finiks će i u sledećoj utakmici biti domaćin, posle čega se serija seli u Teksas.

U drugoj utakmici noćašnjeg programa, Majami je iskoristio neigranje Džoela Embida i poveo 1-0 protiv Filadelfije na Istoku, trijumfom rezultatom 106:92.

BONUS VIDEO: OVO JE NAŠ NBA MVP: Nikola Jokić ušao u istoriju, a hteo je da bude nešto drugo