JOKIĆ PONIZIO LEJKERSE: Nagetsi vezali drugu pobedu u nizu uz fantastičan doprinos Srbina

Novosti onlajn

16. 01. 2022. u 05:36

NOVO sjajno izdanje Nikole Jokića, Srbin je još jednom predvodio Denver nagetse, koji su upisalu drugu vezanu pobedu. Tim iz Kolorada poniziio je slavne Los Anđeles Lejkerse rezultatom 133:96.

ЈОКИЋ ПОНИЗИО ЛЕЈКЕРСЕ: Нагетси везали другу победу у низу уз фантастичан допринос Србина

Lejkersi su dobro otvorili meč, a kako je vreme odmicalo Denver je sve bolje čitao igru i našao prostor za napad.

Igrači sa klupe dali su veliki doprinos, dok su Nagetsi sredinom druge četvrtine imali prednost od 18 poena.

Jokić se do kraja prvog poluvremena poigravao sa Dvajtom Hauardom, a na pauzu se otišlo sa 13 poena prednosti u korist domaće ekipe.

Srpski centar je prvi deo meča završio sa 14 poena, devet skokova i devet asitencija, dok je ekipa Denvera upisala čak 73 poena u prvih 24 minuta susreta. Nikola je nakon nekoliko minuta igre u trećoj četvrtini došao do jednog od najbržih tripl-dabl učinaka u NBA istoriji.

Brzo su Nagetsi stekli više nego ubedljivu prednost, koja je išla i do 42 poena, čime su ponižavali rivala sa kojima su se sastali pre dve godine u finalu Zapadne konferencije.

Trener Majk Maloun mogao je da odmori svoje startere, da priliku igračima sa nešto manjom minutažom u dosadašnjem toku sezone.

Nikola Jokić je meč završio sa 17 poena, 13 skokova i 12 asistencija za 28 minuta provedenih na parketu.

Bouns Hajland je ubacio 27, a Džef Grin 26 poena. Dvocifreni u redovima Denvera bili su još i Barton 12, Gordon 11, Rid 11 i Moris 10.

Lejkersi su imali samo trojicu dvocifrenih igrača, bili su to Džejms sa 25, Vestbruk sa 19 i Hauard sa 13 poena.

BONUS VIDEO: KAD DRŽAVA BRINE O ŠAMPIONIMA! Kako su se nizali uspesi Srbije u 2021.