CRVENO I ZA ŽALGIRIS: Košarkaši Zvezde ne putuju u Litvaniju

В. ПРЕРАДОВИЋ

10. 01. 2022. u 19:58

DVEMA evroligaškim i jednoj jadranskoj utakmici Crvene zvezde u takmičarskom "karantinu", pridružila se i treća iz rasporeda elitnog klupskog takmičenja, planirano gostovanje Žalgirisu.

ЦРВЕНО И ЗА ЖАЛГИРИС: Кошаркаши Звезде не путују у Литванију

FOTO: KK Crvena zvezda/Đorđe Kostić/ABA liga

Ranije su odloženi dueli sa Fenerbahčeom iz 19. kola i Real Madridom iz 20, koji je trebalo da bude odigran 11. januara u Beogradu. 

Utakmica Crvene zvezde i Žalgirisa trebalo je da bude odigrana u četvrtak, 13. januara u Litvaniji, ali je sada i ona odložena.

Iz istog razloga, na zahtev Albe, odložen je duel Fenerbahčea i nemačkog tima, koji je trebalo da bude na programu u petak, 14. januara. Ranije tokom dana već je odložen meč Zenita i Olimpijakosa u istom kolu.

Čak desetorica igrača crveno-belih dobila su pozitivne nalaze testiranja. Prvi je Nikola Kalinić koji je otišao u karantin prvog dana nove godine. Potom su, po povratku sa utakmice u Splitu, potvrde o virusnoj infekciji stigle za još osmoricu prvotimaca - Branka Lazića, Luku Mitrovića, Ostina Holinsa, Nejta Voltersa, Ognjena Dobrića, Stefana Markovića, Marka Simonovića i Majka Cirbesa. Istovremeno i za glavnog trenera Dejana Radonjića, njegovog prvog pomoćnika Gorana Boškovića i člana stručnog štaba Nikolu Birača.

Poslednji prijavljen slučaj odnosi se na Dejana Davidovca, koji je u izolaciji od 8. januara.

U pokušaju da se odupre novom virusnom talasu i izbegne scenario privremenog stopiranja sezone, Evroliga je izmenila kovid-protokol i odlučila da period karantina skrati sa 14 na sedam dana.

Shodno tome, Kaliniću je istekla mera izolacije, do utorka će taj uslov ispuniti još osmorica igrača, takođe i članovi stručnog tima kluba s Malog Kalemegdana, ali nije bilo realno očekivati da će se crveno-beli praktično pravo iz karantina zaputiti u Kaunas.

Evroliga je u velikim problemima jer korona je uslovila da se otkaže celo 19. kolo, a sada već i veliki broj utakmica 20. i 21. kola.

BONUS VIDEO Kako je Beograd dočekao košarkaše koji su u Indijanapolisu dobili i "Drim tim"

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Donald Tramp je zapanjen: Italija odbila da ide umesto Irana na Svetsko prvenstvo u fudbalu!

Donald Tramp je zapanjen: Italija odbila da ide umesto Irana na Svetsko prvenstvo u fudbalu!

Dok se privodi kraju (zasad samo dvonedeljno) primirje, usled kog je napad na Iran započet od strane SAD i Izrael prekinut, bar u ovom trenutku, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... A sada u prvi plan dolazi i evenutalno (ne)učešće Irana na Svetskom prvenstvu u fudbalu, u kome su i Sjedinjene Američke Države jedan od domaćina.

23. 04. 2026. u 20:00

Komentari (0)

Ovacije za Špansku pitu: Irfan Mensur i Fondacija Mozzart pronašli recept za uspeh