ISPRED JE SAD SAMO PARTIZAN: Zvezda "uključila" i napad u svoju igru i preslišala Megu
CRVENA Zvezda je nastavila sa pobedama u ABA ligi, u čijem je šestom kolu savladala Megu sa 81:67 (24:16, 22:16, 14:16, 21:19).
AdmiralBet ABA League / Dragana Stjepanović
Obično je odbrana ta koja bi "završavala posao" za klub sa Malog Kalemegdana u ovoj sezoni, ali je ovoga puta i ofanzivni deo urađen kako je to stručni štab priželjkivao, pa se uz drugu najefikasniju ABA-partiju ove jeseni (više poena dato je samo Splitu, 97) došlo do deobe drugog mesta u regionalnom takmičenju. Nije to baš bilo bez peripetija, a bilo je i prilično zanimljivih momenata na parketu hale "Aleksandar Nikolić".
Startnoj postavi crveno-belih (Volters, Holins, Kalinić, Mitrović, Cirbes), bilo je potrebno malo vremena da "našteluje nišan". Jer, posle uvodna dva minuta i vođstva gostiju od 4:5, usledila je prva ozbiljnija serija ekipe trenera Dejana Radonjića.
AdmiralBet ABA League / Dragana Stjepanović
Taj nalet od 11:3 predvodili su, u ofanzivnom smislu, Nikola Kalinić i Nejt Volters koji su po dvaput poentirali, a odbranu je stabilizovao Kuzmić, koji je odmenio Cirbesa i zagospodario reketom.
I, iako je ta razlika uspevala da bude smanjena kada bi se u nizu dešavali propusti u crveno-beloj odbrani, daleko češće se pred Megom pojavljivao prepoznatljivi Radonjićev bedem. A kada se na njega nadovezivala i neka idividualna napadačka bravura, poput Mitrovićeve, uz prekršaj nad njim, za velikih 29:16, postajlo je sve jasno u kom pravcu će se odvijati ovaj meč. Naročito kada gostujući tim nije uspeo da skoro četiri puna minuta postigne ni poen u drugoj deonici.
AdmiralBet ABA League / Dragana Stjepanović
Ona je, uz deset poena Balcerovskog, a po šest Đurišića i Ruženceva, završena sa "dostižnih" 14 razlike za Zvezdu, koju su košgeterski predvodili Volters (10) i Kalinić (9), ali... Da bi nešto u košarci bilo zaista dostižno, potrebne su dve stvari. Jedna je da se nekako zaustavi rival, a da istovremeno proradi sopstveni napad. To ekipa Vladimira Jovanovića nije uspevala da objedini u dovoljnoj meri da bi došlo do preokreta.
Istina, iako su crveno-beli imali i +21 u drugoj četvrtini, a to prilično splaslo u narednoj, Radonjić je uspeo da prodrma ekipu kada je suparnik prišao na 55:46. Lazarević i Holins su vratili dvocifrenu prednost, baš pred poslednji obavezni predah.
To je, ispostavilo se, i bilo presudno, jer domaćin više nije dopuštao ni da mu napadačka oružja predugo zataje, ni da se rival razmahne. Uz dve Simonovićeve trojke za odlazak na 70:52 uz sedam minuta do kraja, a treću za 73:52, došlo se do prilično mirne završnice, u kojoj je Zvezda stigla do učinka 5-1 i na deobi drugog mesta se izjednačila sa Budućnošću i FMP-om (ispred je jedino neporaženi Partizan).
AdmiralBet ABA League / Dragana Stjepanović
Kod crveno-belih, kod kojih su odsustvovali Lazić i Ivanović, najefikasniji su bili Volters sa 13 poena, Kalinić i Simonović sa 11, te Dobrić sa 10, dok je Balcerovski bio najbolji igrač Mege, usled 19 poena, četiri blokade i isto toliko skokova.
Naredni izazov Crvenu zvezdu čeka već u četvrtak, kada od 18 časova dočekuje ekipu Panatinaikosa u osmom kolu Evrolige.
BONUS VIDEO Kako je Beograd dočekao košarkaše koji su u Indijanapolisu dobili i "Drim tim"
Preporučujemo
SRBIN ZBUNIO ŠEIKE: Dušan Vlahović odbio nepristojnu ponudu, hoće samo u jedan klub
01. 11. 2021. u 15:47
JUVE "PLAČE" ZA VLAHOVIĆEM: Srbin baš fali "staroj dami" koja bi se da je on tu borila za titulu!
POSLE propuštene prilike da protiv Lećea upiše novu pobedu za vikend, Juventus će tražiti brz odgovor u utorak veče kada gostuje Sasuolu na "MAPEI stadionu" u okviru 19. kola Serije A (20.45).
06. 01. 2026. u 07:30
DOSAD NEZABELEŽENO! Novak Đoković snimljen kako moli za ovo (VIDEO)
Novak Đoković se pobrinuo da najnovije vesti iz tenisa - budu nesvakidašnje.
06. 01. 2026. u 15:38
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (1)