POKUŠEVSKI NADIGRAO BJELICU: Igra Alekseja nedovoljna da zaustavi Karija (VIDEO)

27. 10. 2021. u 07:30

"SRPSKI" derbi u NBA ligi odigrali su Golden Stejt i Oklahoma, košarkaši tima iz Kalifornije slavili su sa 106:98 na gostujućem terenu.

ПОКУШЕВСКИ НАДИГРАО БЈЕЛИЦУ: Игра Алексеја недовољна да заустави Карија (ВИДЕО)

Uteha navijačima Tandersa iz Srbije može da bude podatak da je Pokuševski nadigrao Nemanju Bjelicu u ovom meču.

Oklahoma je meč otvorila dobro, vodili su tokom celog prvog poluvremena, dok su Voriorsi na krilima Stefa Karija uspeli da dođu do preokreta nakon trećeg perioda igre koji im je pripao 33:17.

Dok je u nastavku meča ekipa iz San Franciska potvrdila svoj kvalitet i opravdala prvu poziciju na Zapadu koju trenutno zauzima.

Što se srpskih košarkaša tiče, Nemanja Bjelica je imao lošiji učinak od mladog Pokuševskog koji je odigrao odličnu utakmicu, ali to nije bilo dovoljno da spreči poraz svog tima.

Bjelica je za sedam minuta imao učinak od dva poena i dva skoka, dok je Pokuševski za 18 minuta ubacio devet poena, uz četiri skoka i asistenciju.

Puleni Stiva Kera dobili su meč odličnom timskom igrom. Kari je ubacio 23, Vigins dva manje, dok je Demion Li dodao 19.

U poslednjem sinoćnom meču Juta je na svom terenu nadigrala Denver sa 122:110, a tome je doprineo izostanak iz tima Nikole Jokića koji se povredio u prvom poluvremenu.