BOGDANOVIĆ "UHVATIO RUKU": Moćna Atlanta sa preciznim Srbinom neuhvatljiva (VIDEO)

26. 10. 2021. u 07:57

SRPSKI reprezentativac Bogdan Bogdanović pokazao je da je nastup protiv Klivlenda bio samo loš dan i pomogao je Atlanti da se vrati na pobednički kolosek. Hoksi su na svom parketu savladali Detroit pistonse rezultatom 122:104.

БОГДАНОВИЋ УХВАТИО РУКУ: Моћна Атланта са прецизним Србином неухватљива (ВИДЕО)

Bogdan je na terenu proveo 25 minuta i za to vreme postigao 14 poena, uhvatio jednu loptu i podelio četiri asistencije. Tokom boravka u igri nije napravio niti jednu grešku, iz igre je šutirao 5/9, a pogodio je i dve trojke iz šest pokušaja.

Glavnu reč je ipak, kao i obično, imao Tre Jang, koji je odigrao još jednu partiju nalik onim iz prošlogodišnjeg plej-ofa, za 32 minuta ubacio isto toliko poena i pride podelio devet asistencija, te uhvatio četiri lopte.

U redovima Pistonsa posebno raspoloženi bili su Sadik Bej i Keli Olinik sa po 21 poenom (17 ubacio u prvom poluvremenu), ali je krilni centar Atlante Džon Kolins sa nekoliko zakucavanja učinio da Olinik zaboravi na dobru partiju u ofanzivi.

Milvoki je na gostovanju bio bolji od Indijane sa 119:109. Aktuelne šampione do pobede je vodio Janis Adetokumbo sa 30 poena, 10 skokova i devet asistencija.

Kris Midlton je postigao 27 poena uz sedam asistencija, dok je Grejson Alen upisao 19 poena.

Bolji od ostalih u Indijani bio je Malkom Brogdon sa 25 poena, sedam asistencija i četiri skoka, a Domantas Sabonis je dodao 21 poen uz 13 skokova i pet asistencija.

Milvoki ima učinak od tri pobede i jednog poraza, a Indijana je na jednoj pobedi i tri poraza. Trenera Indijane Rika Karlajla do izjednačenja sa Nejtom Mekmilanom (183) na trećem mestu u istoriji franšize deli jedna pobeda.

Boston je posle produžetka na gostovanju pobedio Šarlot sa 140:129.

Džejson Tejtum je sa rekordom u novoj sezoni od 41 poena vodio svoj tim, a dodao je i osam asistencija i sedam skokova.

Džajlen Braun je upisao 30 poena uz devet skokova, a Denis Šruder je zabeležio 23 poena uz osam asistencija.

U domaćoj ekipi najbolji učinak imali su Majls Bridžis (10 skokova) i Lamelo Bol sa po 25 poena (devet asistencija).

Šarlotu je ovo prvi poraz u ligi uz tri pobede, dok je Boston na učinku 2/2.

Čikago je na gostovanju upisao i četvrtu pobedu, savladavši Toronto 111:108. Kanadski tim ima skor od jedne pobede i tri poraza.

U derbiju Floride pobedu je na domaćem terenu odnela ekipa Majamija nad Orlandom 107:90. Majami ima 2/1, dok je Orlando na jednoj pobedi i tri poraza.

Los Anđeles Klipersi su do prve pobede došli na svom terenu protiv Portlanda 116:86. Oba tima imaju učinak 1/2.

Do prve pobede u NBA ligi na gostovanju je došla i ekipa Nju Orleansa, koja je bila bolja od Minesote sa 107:98. Minesota ima dve pobede i poraz, dok je Nju Orleans na 1/3 učinku.

Bruklin je na svom terenu pobedio Vašington 104:90, i sada ima polovičan učinak 1/2, dok je Vašington upisao prvi poraz iz tri meča.