SLAVILI PARTIZANOVI RIVALI: Virtus i Lokomotiva upisali pobede!

20. 10. 2021. u 21:09

KOŠARKAŠI Lokomotive savladali su na svom terenu ekipi Andore sa 93:82, u utakmici prvog kola Evrokupa. Virtus ubedljivo slavio na gostovanju u Bursi 101:83.

СЛАВИЛИ ПАРТИЗАНОВИ РИВАЛИ: Виртус и Локомотива уписали победе!

Partizan i Virtus sanjaju Evroligu Foto N. Paraušić

Košarkaši Lokomotive savladali su u Krasnodaru ekipu Andore 93:82, a pobeda je izvojevana znatno ubedljivije nego što to konačan rezultat govori.

Ruski tim dominirao je u prve tri četvrtine, kada je stekao veliku prednost, ali je u posslednjih 10 minuta dozvolio protivniku iz Španije čak 33 poena.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džonatan Motli sa 29 poena, Darijus Tompson dodao je 20, a Erik Makolum 18. U timu Andore istakao se bivši košarkaš Partizana Kodi Miler-Mekintajer sa 19 poena.

Virtus je ubedljivim trijumfom u Turskoj počeo sezonu u Evrokupu, a italijanska ekipa slavila je sa 101:83.

U ekipi Serđa Skariola najbolji je bio Kevin Hervi sa 18 poena, Marko Belineli dodao je 15, a Amar Alibegović 14. Za domaću Bursu, koju predvodi Dušan Alimpijević, Alerik Friman postigao je 15, a Omer Utku 14 poena.

U timu Virtusa nije bilo povređenog Miloša Teodosića.