ISTORIJSKI USPESI CENTRA IZ SOMBORA: Prvi Srbin MVP, ali i prvi košarkaš koji je biran u drugoj rundi drafta
NIKOLA Jokić postao je prvi igrač u istoriji koji je dobio nagradu za najkorisnijeg igrača lige (MVP), a da je izabran u drugoj rundi Drafta.
FOTO: AP
Jokića su pre sedam godina birali Denver Nagetsi sa 41. mesta, te je tako postao prvi igrač iz druge runde koji je poneo ovu laskavu nagradu.
Sam izbor u drugoj rundi začinio je i mali gaf režije. Naime kada je trebalo da ga izaberu režija je pustila reklame! Da su samo znali....
Nikola ih je na najbolji način demantovao. Jokić iza sebe ima neverovatnu sezonu u kojoj je odigrao sve 72 utakmice, prosečno beleživši – 26,4 poena, 10,8 skokova i 8,3 asistencija.
Najimpresivnije je to što je srpski igrač predvodio ekipu do trećeg mesta na Zapadnoj konferenciji, a da je pritom u završnici sezone igrao bez drugog najboljeg igrača ekipe – Džamala Mareja.
Sezona za Jokića još nije gotova jer igra polufinale konferencije, što je još jedan podvig pošto je oslabljeni tim uspeo da provuče u drugu rundu.
rs.sputniknews.com
Preporučujemo
NIKOLA JOKIĆ JE MVP: Prvi Srbin kome je uspelo da pokupi titulu u najjačoj ligi sveta
08. 06. 2021. u 23:40
MILANEZI OVE SEZONE NE ZNAJU SA NOVAJLIJAMA U LIGI: Jedan podatak ipak raduje navijače - evo šta se poslednji put desilo u šampionskoj sezoni
SA željom da uveća prednost na vrhu tabele Serije A, Milan će nastaviti borbu za Skudeto u nedelju popodne, kada na stadionu "Đuzepe Meaca" dočekuje Sasuolo.
14. 12. 2025. u 07:00
ZVEZDA UKRAJINE PROBALA DA UBIJE RUSKOG PUKOVNIKA: Rusija ne prašta! Evo šta se desilo ukrajinskoj šampionki
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, iznedrila je i jednu nesvakidašnju situaciju koja ima veze sa sportom. Jer, najnovije sportske vesti iz Rusije tiču se ukrajinske šampionke, koja je osujećena u pokušaju terorističkog napada.
14. 12. 2025. u 16:00
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (1)