BEKAM I KANTONA: Fudbal u opasnosti, nisu pitali navijače
LEGENDARNI fudbaleri Mančester junajteda Dejvid Bekam i Erik Kantona oglasili su se povodom najava o osnivanju evropske Superlige, ocenivši da je takmičenje ignorisalo stavove navijača i da to može da ugrozi izvorne fudbalske vrednosti.
Foto: AP
Bekam, koji je igrao za tri od 12 potvrđenih osnivača Lige - Junajted, Real Madrid i Milan - napisao je na Instagramu da je "igra koju volimo u opasnosti".
"Ja sam neko ko voli fudbal, to je moj život otkad se sećam. Kao igrač, a sada i vlasnik, znam da naš sport nije ništa bez navijača. Potreban nam je fudbal za sve. Fudbal treba da bude pošten i takmičenja zasnovana na dostignućima. Ukoliko ne zaštitimo ove vrednosti, igra koju svi volimo je u opasnosti", napisao je Bekam na Instagramu.
Organizacija navijača Mančester junajteda (MUST) takođe se izjasnila protiv Superlige.
Grupa od 12 evropskih klubova, uključujući i Junajted, saopštila je u nedelju da pokreću samostalno takmičenje, izazivajući negodovanje u sportskom svetu, ali i šire.
Bivši kapiten Junajteda Erik Kantona rekao je da bi trebalo uzeti u obzir stavove navijača.
"Navijači su najvažniji, moraju se poštovati. Da li su ovi veliki klubovi pitali svoje navijače šta misle o ovoj ideji? Ne, i to je šteta", rekao je Kantona u video snimku objavljenom na Instagramu.
Preporučujemo
MEČ ODLUKE ZA CRVENU ZVEZDU: Pobeda u Vitoriji je imperativ za četu Saše Obradovića!
NAJBTINIJI meč u dosadašnjem toku Evrolige košarkaši Crvene Zvezde odigraće večeras u "Fernando Buesa" areni gde će ih od 20.30 ugostiti Baskonija.
25. 03. 2026. u 11:38 >> 11:38
NOVAK ĐOKOVIĆ GLEDA I NE VERUJE: Evo šta je upravo uradio Rafael Nadal
Najnovije vesti iz tenisa tiču se i jednog od najboljih koji se ikada bavio "belim sportom". Novak Đoković je na vrhu te liste, a njegov "prvi pratilac" i, uz Rodžera Federera, najveći rival, Rafael Nadal, danas je baš ponosan.
25. 03. 2026. u 20:06
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)