KRAJ SERIJE PLAVACA: Vest Bromvič naneo prvi poraz Čelsiju od januara

03. 04. 2021. u 15:40

FUDBALERI Vest Bromvič Albiona priredili su pravu senzaciju na Stamford Bridžu, savladavši Čelsi sa 5: 2.

КРАЈ СЕРИЈЕ ПЛАВАЦА: Вест Бромвич нанео први пораз Челсију од јануара

John Walton/Pool via AP

Ovi bodovi su važni za ekipu koju predvodi Sem Alardajs, koja je na 19. mestu sa 21 bodom, sedam bodova manje od Njukasla koji je u zoni spasa.

Ništa nije nagoveštavalo ovakav ishod jer je Čelsi već u 27. minutu preko Pulišića došao u vođstvo. Ali samo dva minuta kasnije Tijago Silva je zbog drugog žutog morao da napusti teren.

Takav ishod najbolje je iskoristio Mateus Pereira, koji je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena postigao čak dva gola i na odmor se otišlo sa vođstvom Vest broma.

Potom je Robinson pogodio u 63. minutu, a pet minuta kasnije i Dianje za 4:1.

Maunt je u 71. minutu smanjio, a konačnih 5:2 postavio je Robinson golom u sudijskoj nadoknadi.

Neverovatan uspeh ekipe koja se bori za opstanak, naročito kada se zna da Čelsi nije primio gol na Stamford bridžu 674 minuta i sad im ekipa koja se bori za opstanak "uvali" pet komada?!

ovo je inače bila prva pobeda VBA na Stamford bridžu od daleke 1978. godine.

Utakmicu je obeležio i povratak Baneta Ivanovića na Stamford bridž, ali je nekadašnji štoper Čelsija na terenu proveo samo 15 minuta pošto je povređen posle duela sa Timom Vernerom.