ASANO TRESAO MREŽU ZA JAPAN: "Samuraji" ponizili Mongoliju 14:0

30. 03. 2021. u 15:07

FUDBALERI Japana su rezultatom 14:0 pobedili Mongoliju.

АСАНО ТРЕСАО МРЕЖУ ЗА ЈАПАН: Самураји понизили Монголију 14:0

Japanci su otišli na gostovanje Mongoliji u utakmici 8. kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru.

Japan je slavio više nego ubedljivo, 14:0, a jedan od strelaca je bio i fudbaler Partizana, Takuma Asano.

Asano se upisao u strelce u 91. minutu utakmice, kada je pogodio za vođstvo Japana od 12:0, a posle njega su se u strelce upisali Osako i Inagaki u 92. i 93. minutu utakmice.

Minamoto je načeo Mongole u 13. minutu, a već do poluvremena je bilo 5:0 za Japan, da bi u drugom poluvremenu postigli još 9 golova za ukupnih 14:0 i sigurno prvo mesto u grupi F.

Japan ima 15 bodova i gol razliku 27:0, dok je drugoplasirana selekcija Tadžikistana sa 10 bodova, Kirgistan ima 7, Mjanmar 6, a Mongolija 3.