SRBIN GLAVNA TEMA KIPARSKIH MEDIJA: Jovanović igrač utakmice, sjajnim odbranama doneo bod Apolonu (VIDEO)

02. 03. 2021. u 12:45

FUDBALERI Apolona remizirali su na gostovanju Anortozisu (2:2) a igrač utakmice uprkos remiju bio je srpski golman.

СРБИН ГЛАВНА ТЕМА КИПАРСКИХ МЕДИЈА: Јовановић играч утакмице, сјајним одбранама донео бод Аполону (ВИДЕО)

Nakon dva i po meseca pauze koji su usledili zbog povrede srpski golman vratio se na teren, pokazao je da će u borbi za titulu biti važno oružje Apolona koji je sa igračem manje došao do boda  u prvom duelu plej-ofa.

Jovanović je odigrao drugi meč u sezoni za Apolon, koji je u prethodnom slavio sa 2:1.

Apolon je na gostujućem terenu došao do vođstva veoma rano, već u 10. minutu. Nikolas Diguini postigao je gol u 10. minutu. Gosti su zbog direktnog isključenja Vilde Donalda Gerije u 23. minutu ostali sa igračem manje.

Ipak, Diguini u 60. minutu postiže svoj drugi gol.  Nakon čega domaćin zbija redove. Tornike Okrijašvili smanjuje zaostatak u 65. minutu, a Đorđi Kvilitaja u 79. minuta sa penala donosi izjednačenje.

Ipak, zbog bravura srpskog golmana Apolon uspeva da dođe do boda koji će timu z Limasola mnogo značiti u borbi za titulu i mesto u Evropi.

Jovanović je nakon meča bio glavna tema kiparskih medija, a svi su saglasni da je Srbin bio najbolji na terenu. Ističu da je talentovani čuvar mreže u drugom zvaničnom meču za Apolon uspeo da pokaže veštine zbog kojih je i doveden iz španske Ueske.

Ceo meč na terenu je proveo i Saša Marković, nekadašnji fudbaler Partizana, dok je sa klupe na teren ušao Đorđe Denić.