REAL IMA PLAN: Madriđani čiste igrački kadar da bi mogli da dovedu Mbapea
PRVO čistka, pa dovođenje Kilijana Mbapea.
FOTO: AP
Tako glasi plan predsednika Real Madrida Florentina Pereza, čija je dugogodišnja želja potpisivanje supertalentovanog Francuza. Ipak, to neće biti tako lako, budući da bi za transfer Mbapea, Madriđani morali baš da se "otvore".
Cifre koje se spominju variraju od 150 do više od 200 miliona evra i jasno je da prvo mora da se očisti pregomilan igrački kadar, a jedan od rezova, prema informacijama španskog lista "As", mogao bi da obuhvati i Luku Jovića.
Srpski napadač se nalazi u grupi od šestorice igrača koji bi bili "žrtvovani" za transfer Mbapea i na koje trener "kraljevskog kluba" Zinedin Zidan ne računa. Pored Jovića, na listi za "odstrel" nalaze se i vezisti Isko i Dani Sebaljos.
Ni budućnost Marsela, levog beka koji je bio jedan od simbola uspeha Reala ranijih godina, nije svetla, dok je špic Brahim Dijaz takođe među otpisanima. O statusu Gereta Bejla u trofejnom klubu je izlišno pričati, trenutno je na pozajmici u Totenhemu i nadaju se svi u Madridu da će tamo i ostati. Jer, plata od 17 miliona evra godišnje nije opterećenje koje su spremni da podnesu.
NAJSKUPLjI NA PLANETI
PREMA procenama specijalizovanog portala "Transfermarkt", cena Kilijana Mbapea iznosi 180 miliona i on je po tom parametru najskuplji fudbaler sveta. Ono što je takođe poznato jeste i da bi njegova eventualna plata u Realu iznosila oko 21 milion evra.
Međutim, čak i da se sve to ostvari, deluje da će sve zavisiti od Mbapea, čiji ugovor sa PSŽ važi do 2022. i ukoliko ga u neko dogledno vreme produži, Perezu i Zidanu neće pomoći sav novac ovog sveta.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
ČEKAJ, STANI! Svi su ih otpisali, ali Vulvsi nižu pobede i nisu odustali od opstanka u Premijer ligi!
TREĆI uzastopni ligaški trijumf fudbaleri Vulverhemptona pokušaće da ostvare na "Dži teku" gde će ih od 21.00 ugostiti Brentford.
16. 03. 2026. u 10:22
ZAPAD U ŠOKU! Ne može da veruje šta je Rusija upravo uradila
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu - iz Italije. U toj zemlji je okončan spektakl - Zimske paraolimpijske igre 2026, a tamo su Rusi uradili ono što Zapad nije mogao ni da sanja.
16. 03. 2026. u 12:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)