SRAMOTNO IZDANJE ŠAMPIONA ENGLESKE: Aston Vila ponizila Liverpul, "crveni" primili sedam golova u Birmingemu (VIDEO)

04. 10. 2020. u 22:10

LIVERPUL je ponižen u Birmingemu. Aston Vila je slavila protiv šampiona Premijer lige sa 7:2.

СРАМОТНО ИЗДАЊЕ ШАМПИОНА ЕНГЛЕСКЕ: Астон Вила понизила Ливерпул, црвени примили седам голова у Бирмингему (ВИДЕО)

Šta se desilo sa ekipom Jirgena Klopa ostaće nejasno. Možda bi pravednije bilo da se priča o izabranicima Dina Smita, koji su očitali fudbalsku lekciju "crvenim".

Zanimljivo u vezi ovog kola Premijer lige je to da su dva najtrofejnija engleska kluba - Mančester junajted i Liverpul primili bar po šest golova u istom danu. Zaista neverovatno!

Poslednji put je Liverpul na jednoj utakmici primio sedam golova od Totenhema, davne 1963. godine i tada je poražen sa 7:2.

Aston Vila je blistala, istina grešio je i golman gostiju Adrijan, ali domaći su posle 39 minuta fudbala na "Vila Parku" vodili sa 4:1.

Ništa se nije promenilo u nastavku susreta. Domaći nisu popuštali, a gosti su bili u nokdaunu i nisu znali šta ih je snašlo.

Prava je šteta što navijači Vile nisu mogli da budu na stadionu, jer bi bili ponosni na svoje ljubimce, posebno sjajnog Džeka Griliša koji je postigao dva gola i namestio tri.

Deluje da će ovo biti dobra sezona za Aston Vilu, dok Liverpul ne sme ovo više da ponavlja ukoliko želi da odbrani titulu.