DONETA ODLUKA: Nema povećanja broja gledalaca na stadionima u Italiji

Časlav Vuković

26. 09. 2020. u 20:04

ITALIJANSKA vlada odbila je predlog o povećanju broja posetilaca na sportskim događajima, uključujući i fudbalsku Seriju A.

ДОНЕТА ОДЛУКА: Нема повећања броја гледалаца на стадионима у Италији

Arhiva Novosti

Italijanski regioni predložili su da se sadašnje ograničenje od 1.000 gledalaca poveća na 25 odsto kapaciteta stadiona, što bi omogućilo prisustvo blizu 20.000 navijača na većim stadionima, kao što su "San Sir" u Milanu i "Olimpiko" u Rimu.

Međutim, vladin Tehničko-naučni komitet (CTS) saopštio je danas da bi takav korak bio preuranjen zbog epidemiološke situacije vezane za Kovid-19, prenosi "Rojters".

- CTS veruje da sadašnji uslovi ne dozvoljavaju prisustvo gledalaca na događajima na otvorenom i u zatvorenom prostoru na način na koji to predlaže dokument Konferencije regiona i autonomnih pokrajina - navodi se u saopštenju.

Nadležni dodaju da će svoju odluku preispitati kada budu imali više informacija o uticaju situacije u vezi sa Kovidom 19 nakon otvaranja škola početkom meseca.

Zapratite Novosti sport na Fejsbuku

(Tanjug)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
KRIZA NA STAMFORD BRIDŽU: Čelsi u ozbiljnim problemima pred gostovanje jedne od najrazigranijih ekipa Premijer lige

KRIZA NA "STAMFORD BRIDžU": Čelsi u ozbiljnim problemima pred gostovanje jedne od najrazigranijih ekipa Premijer lige

Posle bolnog poraza u Bergamu i serije skromnih rezultata u Premijer ligi, Čelsi se vraća na „Stamford bridž“ sa jasnim ciljem, prekinuti loš niz i održati korak sa ekipama iz vrha. Međutim, protivnik koji dolazi u London je trenutno jedan od najneprijatnijih u prvenstvu, Everton Dejvida Mojesa koji na krilima četiri pobede u poslednjih pet kola dolazi u prestonicu.

13. 12. 2025. u 07:30

Komentari (0)

PREKO NOĆI JE NESTALO Bobi propao biznis