EVERTON 2/2: VBA razmontiran na "Gudisonu", het-trik Kalverta-Luina (VIDEO)

19. 09. 2020. u 16:19

FUDBALERI Evetrona pobedili su na svom terenu Vest Bromvič Albion sa 5:2, u drugom kolu Premijer lige.

ЕВЕРТОН 2/2: ВБА размонтиран на Гудисону, хет-трик Калверта-Луина (ВИДЕО)

Everton je upisao i drugu pobedu u novoj sezoni, dok je Vest Brom zabeležio drugi poraz. Utakmicu je obeležio sjajni Dominik Kalvert-Luin, koji je postigao het-trik.

Gosti su do prednosti došli u 10. minutu golom Grejdija Dijananje, ali je Everton preko Dominika Kalvert-Luina u 31. i Hamesa Rodrigesa u 45. minutu uspeo da preokrene rezultat već do odlaska na odmor.

U prvom minutu nadoknade vremena Kijeran Gibs je dobio crveni karton zbog udaranja Rodrigesa, a nakon što je sudija odsvirao kraj prvog poluvremena "pocrveneo" je i trener Vest Broma Slaven Bilić zbog prigovora.

I sa igračem manje na terenu, Vest Brom je u 47. minutu izjednačio golom Mateusa Pereire. Bio je to fantastičan pogodak iz slobodnog udarca.

Radost gostiju nije dugo trajala pošto je samo sedam minuta kasnije Majkl Kin doneo novu prednost domaćem timu.

Pobedu Evertonu potvrdio je Kalvert-Luin sa dva nova pogotka, u 62. i 66. minutu.

Izabranici Karla Anćelotija u narednom kolu gostuju Kristal Palasu, dok Vest Brom čeka još jedan težak zadatak pošto mu u goste dolazi Čelsi.