U 16 KLUBOVA DEFILOVAO ČAK 31 TRENER: Neverovatne promene u Mocartbet Superligi Srbije
KOLIKO brzo se dešavaju promene na klupama timova u Superligi Srbije, ponestaju svi opisi, ali tu su statistički parametri kojima bi trebalo dočarati sve te izmene. Da su šefovi stručnih štabova u našem fudbalu "potrošna roba", pokazuje i podatak je obavljena 21. smena u našem najelitnijem rangu fudbalu, pošto je došlo do otkaza Nenadu Lalatoviću u Radničkom iz Niša. A trenutno je toku 25. runda takmičenja, u kome nastupa 16 timova.
FOTO: FK Crvena zvezda
Ukoliko bi se tim sa juga naše zemlje odlučio da na mesto kormilara umesto Lalatovića dovede novo lice, nekoga ko već nije vodio neki tim Superlige ove sezone, to bi bio 32. različiti trener u sezoni 2022/2023 našeg fudbalskog prvenstva.
Neverovatno, ali u dosadašnjih 25 kola, pokraj aut linije instrukcije je delio čak 31 stručnjak.
Ako uzmemo u obzir da naš nacionalni šampionat, broji 16 ekipa, to daje prosek da je svaka ekipa promenila skoro dva kormilara. Ipak, s obzirom na to da do kraja prvenstva ima više od dva i po meseca i čak 12 rundi, ova suma mogla bi vrlo lako da bude dodatno uvećana.
LAK ZADATAK NA STARTU TURNIRA: Od "Lavova Terange" se očekuje mnogo na Afričkom kupu nacija
JEDAN od glavnih favorita za osvajanje Afričkog kupa nacija, reprezentacija Senegala započeće učešće na turniru protiv Bocvane sa kojom se sastajue u Tanžeru na "Stade Ibn Batuti" (16.00).
23. 12. 2025. u 10:15
HAOS! Partizan se seli, razlog je - Dinamo Zagreb!
Najnovije vesti iz sveta sporta su sasvim nesvakidašnje, a iako je Srbija u pitanju, odnosno Partizan, i te kako na najnoviju odluku utiču i navijači iz Hrvatske, ali i Grčke i Austrije.
23. 12. 2025. u 14:17
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)