BOGATSTVO OD TV PRAVA: UEFA objavila brojke, zavrteće vam se u glavi
EVROPSKA fudbalska unija (UEFA) prodala je TV prava za utakmice Lige šampiona za tržište Severne Amerike za sumu od 1,5 milijardi evra.
Foto: Logo
UEFA je sklopila dogovor sa Paramauntom koji je otkupio prava na elitno takmičenje u narednih šest sezona.
Prethodni ugovor između UEFA i Paramaunta isticao je 2024. godine, a cena prethodnog aranžmana za severnoameričko tržište iznosila je 100 miliona evra po godini.
Povećanje, prema kom će TV prava iznositi 250 miliona evra po sezoni, direktno je povezano sa većim brojem učesnika u Ligi šampiona od 2025. godine.
Dogovor koji je postignut predstavlja jedan od najvećih ugovora u istoriji sporta i televizije, a prvi put se desilo da UEFA potpiše saradnju na šest godina jer je uglavnom to radila na tri godine.
JURIMO TREĆI U NIZU: Tip predlog za "sigurica tiket" sa tri realne kvote
ZA danas smo vam spremili sledeće predloge.
10. 02. 2026. u 06:45
ALBANCI ČUPAJU KOSU: Pobegli sa Evropskog prvenstva kad su shvatili da je Kosovo - Srbija!
NA Evropskom prvenstvu u karateu za kadete i juniore, koje se održava na Kipru, neće biti reprezentacije tzv. Kosova. Njihovi reprezentativci odlučili su da se povuku nakon odluke organizatora da ne istaknu simbole ove nepostojeće države.
09. 02. 2026. u 18:15
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)