PARTIZAN SLAVIO: Grobari su dugo čekali na ovo

Александар Илић
Aleksandar Ilić

14. 08. 2022. u 21:25 >> 21:31

FUDBALERI Mladosti GAK dočekali su Partizan na novosadskom Karađorđu u okviru šestog kola Mocart bet Superlige Srbije. Domaćin odolevao, ali je na kraju slavio Partizan golom u 96. minutu.

ПАРТИЗАН СЛАВИО: Гробари су дуго чекали на ово

Nije pomogao ni novi trener, Iliju Stolicu zamenio je Gordan Petrić, a ono što se nije promenilo jeste bleda igra crno-belih.

Partizan je uspeo da postigne gol, a za to mu je trebalo 300 minuta igre, pomalo neverovatno zvuči taj podatak.

Tim sa Novog naselja imao je najbolju priliku u prvom poluvremenu. Bivši fudbaler Crvene zvezde, koji u Mladosti igra kao pozajmljeni igrač tima sa Marakane imao je odličnu situaciju. Ušao je u jedan na jedan sa golmanom crno-belih Aleksandrom Popovićem, a lopta je prošla kraj stative. Radulović je kasnije imao još jedan solidan pokušaj.

Što se šansi crno-belih tiče nekoliko udaraca iz daljine je imao Natho, dok je Urošević volejem sa 25 metara najviše ugrozio čuvara mreže domaćih, Aleksu Milojevića. Dijabate se takođe istakao solidnim potezima.

Bilo je to peto vezano poluvreme, tačno 250 minuta u kojima Partizan nije postigao gol.

Nije se Partizan trgnuo ni u drugom poluvremenu. Već u 54. minutu pretio je Nikola Popović koji je raspalio po lopti, a sa druge strane njegov prezimenjak odlično je reagovao.

Najbolju priliku na meču imao je Nemanja Jović, nakon prekida je šutirao snažno sa dvadesetak metara, a prečka je bila saveznik domaćeg tima.

Pripretio je i Vujačić, njegov volej udarac završio je preko gola. Sada je i mladi Babić nakon kontre izašao pred Popovića, a čuvar mreže crno-belih je u situaciji jedan na jedan dobro reagovao.

Ipak, Partizan je nakon nešto više od 300 minuta uspeo da zatrese mrežu i upiše važnu pobedu. Dijabate je nakon korenra ubacio loptu u peterac, gde ju je Marković dočekao glavom za 0:1.

MLADOST GAT - PARTIZAN 0:1 (0:0)

(Marković 96')

96' GOL! Partizan je uspeo da dođe do gola nakon kornera, strelac je bio Marković.

90' Pet minuta produžen je meč.

89'  Probao je i Rikardo, zagradio se, šutirao iz okreta, preko gola.

86'  Partizan je krennuo na sve ili ništa, igra se isključivo na strani Mladosti, koja je pod ozbiljnim pritiskom, ali odlično se brane domaći.

82' Nakon dolidnog prodora iskosa je šutirao Samir Baždar, lepa prilika za mladog fudbalera, bez mnogo problema po golmana Milojevića.

66' PREČKA! Veliku sreću imali su izabranici Aleksandra Linte, mladi Jović je izveo prekid za Partizan, pogodio je pravo u prečku.

59' Partizan kao da se razljutio nakon pređašnje šanse crveno-belih, te je krenuo u presing po celom terenu.

54' Nikola Popović raspalio je po lopti, a sa druge strane Aleksandar, njegov prezimenjak vrhunski skida loptu ispod prečke. Velika šansa za Mladost.

52' Kovačević je u presudnom trenutku skinuo loptu sa glave Rikarda Gomeša, odlično ga je proigrao Živkovića sa desne strane.

48' Pritiska Partizan na startu drugog poluvremena, imali su gosti solidan pokušaj nakon kornera, međutim, nije to ugrozilo Milojevića.

PRVO POLUVREME

45' Navijači su igrače ispratili zvižducima, prvo poluvreme bilo je daleko od kvaliteta i renomea tima koji je najvio borbu za titulu na početku sezone.

35' Pripretio je Andrija Radulović, pozajmljeni fudbaler Crvene zvezde tukao je iz daljine, ali preko gola.

31' Pokušao je iz velike udaljenosti Urošević, odlično reaguje Milojević. Treba istaći da Partizan ni u ovom meču ne liči na sebe.

28 'Pretio je iz velike udaljenosti Natho, lopta je išla direktno u Aleksu Milojeviću.

19'  Usledio je značajni pad u igri u nastavku, nijedan tim nije ozbiljnije pretio, igra se većinom između dva šesnaesteraca.

8' Au, kakva prilika za Mladost. Maričić je proigrao Radulovića sa svoje polovine koji je pobegao odbrani, šutirao je kraj stative.

5' Dobra šansa za Partizan, proigrao je Andrade Rikarda, koji je iskosa šutirao, ali samo korner za crno-vele.

1' Utakmica je počela.

UOČI MEČA

MLADOST GAT - PARTIZAN

Sudija Stefanović Milan

Mladost: Milojević – Mandić, Kovačević, Mlađović, Ilić – Maksimović, Maričić – Popović, Dimitrov, Radulović - Mirosavljev

Partizan: Popović, Živković, Marković, Vujačić, Urošević, Fejsa, Natho, Andrade, Dibate, Petković, Gomeš.

Fudbaleri Partizana i Mladosti nisu se sretali do sada, a crno-beli imaju svega pet osvojena boda u novoj sezoni, što je daleko od očekivanja navijača, dok ekipa Mladosti ima četiri i nalazi se na 12. poziciji Mocart bet Superlige Srbije.

Šef stručnog štaba domaćeg tima Aleksandar Linta je optimista uoči duela sa crno-belima i ističe da je sportski nadati se pozitivnom rezultatu u duelu sa favoritom.

- Protivnik je u nezgodnoj situaciji i sigurno da će hteti da napravi reakciju, ali moj fokus je na mom timu i na mojim igračima. Probaćemo da na terenu implementiramo ono što smo radili na treninzima i da izdejstvujemo rezultat. Ne pretimo naravno nikome, ali sportski je nadati se pozitivnom ishodu, rekao je Linta.

Partizan je nakon evropskog neuspeha protiv AEK-a iz Larnake promenio trenera, Iliju Stolicu nasledio je Gordan Petrić, koji je u petak preuzeo ekipu i nije imao previše prostora za uigravanje tima.

- Malo vremena imam, ne mogu da izmišljam toplu vodu, nego prvo da probam da podignem atmosferu što se tiče igrača i da im prenesem da rade ono što mogu u ovom momentu, da krenemo od jednostavnih stvari. Imaću kasnije vremena da uradim nešto što bih želeo sa ovom ekipom. U glavi sam postavio cilj da idemo od utakmice do utakmice, cilj je da se polako ljudi vraćaju na naš stadion, ne samo navijači nego i bivši igrači. Svi znaju da su nam potrebna dvojica igrača u sredini terena, jer su otišli Zđelar i Jevtović. Meni su takvi fudbaleri potrebni. Da li će biti vremena i prostora, to zavisi od ljudi iz kluba. Ono što ću prvo reći igračima, na upoznavanju, je gde su moje crvene linije u vođenju tima, da neke stvari neću tolerisati. Ne kažem da sam video neke probleme, ali Partizan mora da bude prepoznatljiv i po igri i po ponašanju, rekao je Petrić.

BONUS VIDEO: Parni valjak u Humskoj