LIVERPUL SLAVIO U DERBIJU: "Crveni" prate Siti, Everton nastavlja borbu za opstanak (VIDEO)

24. 04. 2022. u 19:44

FUDBALERI Liverpula slavili su u derbiju protiv Evertona sa 2:0 u 34. kolu Premijer lige i tako su nastavili trku za titulu sa Mančester sitijem.

ЛИВЕРПУЛ СЛАВИО У ДЕРБИЈУ: Црвени прате Сити, Евертон наставља борбу за опстанак (ВИДЕО)

Opravdali su ulogu favorita izabranici Jirgena Klopa i ostavili bodove na "Enfildu", dok "karamele" posle novog poraza nastavljaju grčevitu borbu za opstanak u nejelitinijem društvu engleskog fudbala.

Odolevali su gosti do 62. minuta kada je na scenu stupio levi bek domaćeg tima Endrju Robertson koji je savladao Džordana Pikforda i doveo Liverpul do vođstva.

Nastavili su da napadaju "crveni", a nagrada za takvu igru stigla je u 85. minutu kada je Divok Origi pogodio mrežu rivala i postavio konačan rezultat utakmice.

Liverpul je i dalje drugi na tabeli sa 79 bodova, ima jedan manje od lidera Mančester sitiaj, dok je Everton 18. sa 29 bodova.

BONUS VIDEO: VLAHOVIĆ NOVI REKORDER: Pet najvećih transfera srpskih fudbalera