JOŠ JEDNA SMRT NAVIJAČA: Brazilac upucan u stomak, preminuo na putu u bolnicu
JEDAN muškarac ubijen je u nedelju tokom sukoba navijača u brazilskom gradu Belo Horizonte, nekoliko sati pre derbi utakmice između Kruzeira i Atletiko Mineira.
FOTO: EPA
Žrtva je 25-godišnjak, upucan u stomak, koji je prevezen u bolnicu, ali je podlegao povredama. Prolaznik koji je u trenutku tuče bio na licu mesta upucan je u rame i njegovo stanje se ocenjuje „stabilnim“, saopštila je lokalna policija, a prenosi Sportklub.
U tuči je bilo pedesetak huligana u kvartu Bela Vista, koji se nalazi istočno od Belo Horizontea, grada od 2,5 miliona stanovnika. Na slikama koje kruže društvenim mrežama vide se grupe navijača koje trče sa jedne strane na drugu, pod gustim dimom. Polomljeno je nekoliko automobila, a prozori na zgradama su razbijeni.
Pre tri nedelje navijač je ubijen u Sao Paulu tokom tuče u blizini klupskog stadiona Palmeirasa, gde su se navijači okupili kako bi gledali finale Svetskog klupskog prvenstva.
Kruzeiro, trenutno drugoligaš, i Atletiko Mineiro, aktualni prvak Brazila, odigrali su meč u regionalnom prvenstvu države Minas Žerais. Slavio je Atletiko 2:1, golom u samom finišu meča.
BONUS VIDEO - Vatromet za Zvezdin rođendan
MEČ SEZONE U GRACU: Pobeda vodi Zvezdu u nokaut fazu Lige Evrope!
ŠTURM Grac i Crvena zvezda ukrštaju koplja u duelu koji bi za oba tima mogao da odredi celu evropsku sezonu. Oba kluba jure mesto među najboljih 24 u Ligi Evrope, a situacija na tabeli je toliko tesna da jedan kiks sve može da promeni.
11. 12. 2025. u 07:30
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 20:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)