ENGLESKA U ČUDU: Na jednom meču nadoknada 27 minuta, na drugom igrači pogođeni flašama

23. 01. 2022. u 09:14

ENGLESKI fudbal je imao baš burnu subotu.

ЕНГЛЕСКА У ЧУДУ: На једном мечу надокнада 27 минута, на другом играчи погођени флашама

Tanjug/AP

Naročito zbog dešavanja na dve utakmice.

Najpre je meč između Brentforda i Vulverhemptona prekinut je u prvom poluvremenu na više od 16 minuta, a igrači su poslani u svlačionice nakon što se na stadionu posle pola sata igre pojavio – dron.

Kako javlja "Slobodna Dalmacija", posle početne zbunjenosti usled pojave drona iznad igrališta "Brentford komjunuti stadiona", pogleda u nebo svih aktera prema „uljezu”, sudih Piter Benks je igrače poslao u svlačionice.

Kada je „NLO” nestao, fudbaleri su se vratili na teren, a nakon ponovnog zagrevanja susret je nastavljen. S obzirom na da je u prvom poluvremenu dogodio i sudar glavama dvojice igrača koji su morali da budu zamenjeni, prvi deo utakmice imao je čak 27 minuta sudijske nadoknade vremena! Pritom, sudarili su se saigrači iz domaće ekipe, Riko Henri i Matiajs Jensen...

Inače, u drugom poluvremenu je bilo "samo" devet minuta nadoknade, a gosti su na kraju pobedili sa 1:2.

Tanjug/AP

Sa druge strane, na meču Evertona i Aston Vile (0:1) dva igrača gostiju su plastičnim flašama pogođeni u glavu.

Kod proslave pobedničkog gola Emilijana Buendije, pogođeni su Luka Dinj i Meti Keš.

Dinj je, inače, do pre dve sedmice bio upravo igrač Evertona. Srećom po obojicu, mogli su da nastave utakmicu nakon ukazivanja pomoći, a Everton je po završetku meča saopštio da je jedan navijač uhapšen na osnovu video-snimka incidenta.

BONUS VIDEO: Ovo su fudbaleri sa najvećim zaradama

PUTIN ODGOVORIO NA PONIŽAVANJE RUSIJE: Evo šta je poručio svetskim moćnicima sporta pred Olimpijske igre Pariz 2024

PUTIN ODGOVORIO NA PONIŽAVANjE RUSIJE: Evo šta je poručio svetskim moćnicima sporta pred Olimpijske igre "Pariz 2024"

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, još jednom je u prvi plan izbacio i sport. A kako najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" uopšte nisu naivne, poslednja dešavanja i dosad najveće poniženje za sportiste Ruske Federacije doveli su i do reakcije ruskog predsednikam Vladimira Putina.

18. 03. 2024. u 15:33