ENGLEZI SE POIGRAVALI: Deset "komada" San Marinu, Italija u baražu

15. 11. 2021. u 23:03

Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je u gostima San Marino sa 10:0 i tako osigurala direktan plasman na SP u Kataru.

ЕНГЛЕЗИ СЕ ПОИГРАВАЛИ: Десет комада Сан Марину, Италија у баражу

Italija je odigrala nerešeno na gostovanju u Severnoj Irskoj, pa će u Katar moći da se plasira tek kroz baraž.

Englezi su na dominantan način završili kvalifikacioni ciklus i tako osigurali direktan plasman na SP u Kataru.

"Gordi albion" postigao je čak šest golova u prvom poluvremenu.

San Marino načeo Megvajer u šestom minutu susreta, da bi u 15. Fabri postigao autogol za 0:2.

Do kraja prvog poluvremena usledela je kanonada Harija Kejna, koji je postigao četiri gola, u 27, 32, 39. i 42. minutu.

U drugom delu meča viđen je debitanski gol Smit Roa,  a pogađali su i Mings, Abraham i Saka.

Uprkos porazu od Mađarske od 2:1, Poljska će kao drugoplairana ekipa Grupe I, ići u baraž.

Italija je propustila priliku da se direktno plasira na SP u Kataru - odigrala je 0:0 na gostovanju Severnoj Irskoj, što je Švajcarska iskoristila da pobedom nad Bugarskom (4:0) zauzme prvo mesto u grupi i, uz dva boda više od "azura" koji moraju u baraž, izbore direktan plasman na šampionat planete.