TADIĆ POGODIO U POBEDI AJAKSA: "Kopljanici" slavili u Dortmundu, Liverpul lako protiv Atletika (VIDEO)

03. 11. 2021. u 22:55

DUŠAN Tadić je uspeo da se upiše u strelce u pobedi Ajaksa na gostovanju Borusiji Dortmund (3:1) u četvrtom kolu Lige šampiona.

ТАДИЋ ПОГОДИО У ПОБЕДИ АЈАКСА: Копљаници славили у Дортмунду, Ливерпул лако против Атлетика (ВИДЕО)

Mučili su se "kopljanici" da pronađu put do mreže Gregora Kobela. To su uradili tek u 72. minutu kada je srpski reprezentativac odlično ispratio centaršut Antonija. Loptu je na putu ka golu zakačio jedan igrač domaćih, a kapitenu kluba iz Amsterdama nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu rivala.

Nemački klub je od 29. minuta ostao sa desetoricom na terenu, pošto je Mats Humels dobio direktan crveni karton zbog prekrašaja. Ipak, to nije omelo izabranike Marka Rozea da dođu do prednosti.

Igrao se 37. minut kada je Marko Rojs pogodio sa bele tačke. Dortmund je dugo čuvao stečeno vođsto, ali nije uspeo da izdrži i ostane neporažen, pa su ekipe podelile po bod.

Ajaks je uspeo da iskoristi brojčanu prednost na terenu, pošto je Sebastijan Ale u 83. minutu sedmim golom u elitnom takmičenju doneo vođstvo šampionu Holandije, a trijumf je potvrdio Dejvi Klasen pogotkom u trećem minutu nadoknade.

RADOST Dušan Tadić/FOTO: AP/Tanjug

"Kopljanici" su ostali prvi na tabeli sa maksimalnih 12 bodova, dok su "milioneri" na drugom mestu sa šest bodova koliko ima i trećeplasirani Sporting, četvrti je Bešiktaš koji je na nuli.

Liverpul je lako izašao na kraj sa Atletiko Madridom u derbiju dana u Ligi šampiona (2:0). Očekivalo se da će izabranici Dijega Simeonea pružiti veći otpor.

Ipak, za sve su se pitali "crveni". Treba reći da im je posao bio olakšan od 36. minuta kada je Felipe zaradio direktan crveni karton.

Tim Jirgena Klopa je i pre igrača više vodio sa 2:0, golovima Dioga Žote i Sadija Manea.

Do kraja utakmice u strelce su se upisali Žota i Luis Suarez, ali su pogoci poništeni nakon reakcija sudija iz VAR sobe.

STRELCI Sadio Mane i Diogo Žota/FOTO: AP/Tanjug

Liveprul je lider grupe B sa 12 bodova, "jorgandžije" su na trećem mestu sa četiri boda, jednim manje od Porta, dok je poslednji Milan sa jednim bodom.