SIMEONE UNIŠTIO LACIO: Milinković-Savić asistent, ali Argentinac je zvezda dana

24. 10. 2021. u 17:14

FUDBALERI Lacija doživeli su poraz od Verone u gostima sa 3:1 u 9. kolu Serije A.

СИМЕОНЕ УНИШТИО ЛАЦИО: Милинковић-Савић асистент, али Аргентинац је звезда дана

Nebesko-plavim nije bila dovoljna ni asistencija Sergeja Milinković-Savića da izbegnu neuspeh. I ne samo da nisu u tome useli, već su pokazali pravu nemoć na ovoj utakmici.

A šta tek reći za napadača Verone, Đovanija Simeonea. Ne viđa se često da na jednoj utakmici postignete četiri gola, e to je upravo uradio 26-godišnji Argentinac.

Domaćin je već posle prvog poluvremena vodio sa 2:0, a sin trenera Atletiko Madrida, Dijega Simeonea mrežu Pepea Reine tresao je u 30. i 36. minutu.

Lacio je uspeo da smanji preko Ćira Imobilea. To su gosti uradili odmah na startu drugog dela. Očekivalo se da tim Maurisija Sarija nastavi da napada kako bi što pre stigao do izjednačenja, ali do kraja utakmice nisu uspeli da pronađu put do mreže rivala.

Za razliku od njih Verona je u 62. i drugom minutu nadoknade postigla još dva pogotka i tako upisala treću pobedu u najjačem rangu italijanskog fudbala.

Treba reći da su po 80. minuta na terenu za domaćina proveli Darko Lazović i Ivan Ilić.

Lacio je sada osmi na tabeli sa 14 bodova, dok Verona zauzima 11. mesto sa isto toliko bodova.

U istom terminu Fiorentina je pobedila Kaljari sa 3:0, a fantastičan pogodak postigao je srpski fudbaler Dušan Vlahović.

BONUS VIDEO: ĐOKOVIĆ IZNENADIO ŠETAČE: Novak u društvu supruge i dece vozio bicikl pored beogradske Beton hale