ŠERIF NASTAVIO DA PIŠE FUDBALSKU BAJKU: Šampion Moldavije pobedio Šahtjor, Dortmund siguran u Turskoj (VIDEO)

15. 09. 2021. u 20:46

FUDBALERI Šerifa nastavili su da beleže fantastične rezultate. Prvak Moldavije je u debitantskoj utakmici Lige šampiona pobedio Šahtjor sa 2:0 na svom terenu.

ШЕРИФ НАСТАВИО ДА ПИШЕ ФУДБАЛСКУ БАЈКУ: Шампион Молдавије победио Шахтјор, Дортмунд сигуран у Турској (ВИДЕО)

Klub iz Tiraspolja je kroz kvalifikacije i utakmice sa Crvenom zvezdom i zagrebačkim Dinamom pokazao kako disciplinovano može da igra, dok ima šta da ponudi i u napadu.

Tako je bilo i ove večeri u susretu sa ukrajinskim timom. Ekipa iz Donjecka je imala posed lopta u svojim nogama, ali na kraju se gleda rezultat, a on je bio na strani izabranika Jurija Verniduba.

Igrao se 16. minut kada je Adama Traore doveo domaće do prednosti, posle centaršuta  Krisijana sa leve strane.

Trijumf Šerifa je potvrdio rezervista Jansane u 62. minutu, a asistent i kod tog pogotka bio je odlični Kristijano.

Snage su u ovom terminu u Istanbulu odmerili i Bešiktaš i Borusija Dortmund. Gosti su slavili sa 2:1.

Već posle prvog poluvremena "milioneri" su imali dva gola prednosti. Najpre je Džud Belingem u 20. minutu zatresao mrežu rivala. Ovaj 18-godišnjak je tako postao najmlađi igrač koji je bio strelac u dve uzastopne utakmice u Ligi šampiona.

Drugi gol postigao je Erling Haland koji je tako potvrdio zašto važi za jednog od najboljih napadača današnjice.

Bešiktaš je uspeo da smanji u četvrtom minutu nadoknade vremena kada je Francisko Montero matirao Gregora Kobela.