SENZACIONALNI RONALDO HEROJ PORTUGALA: Kristijano i drugovi bili na ivici ambisa, pa u finišu došli do pobede

01. 09. 2021. u 22:53

ŠTA bi Portugal radio da nema Kristijana Ronalda? Uspeo je majstor fudbala golovima u finišu utakmice da donese pobedu svojoj selekciji protiv Irske sa 2:1 u četvrtom kolu grupe A kvalifikacije za Svetsko prvenstvo.

СЕНЗАЦИОНАЛНИ РОНАЛДО ХЕРОЈ ПОРТУГАЛА: Кристијано и другови били на ивици амбиса, па у финишу дошли до победе

Portugal je bio na ivici ambisa i praktično pred porazom, ali se po ko zna koji put ukazao novi fudbaler Mančester junajteda i obradovao naciju.

Ima Irska razloga da žali i mora da se zapita zašto i dalje pored njenog imena stoji nula kada je pitanju broj bodova.

Sigurno bi za tim Fernanda Santoša sve bilo manje stresno da je Kristijano Ronaldo u 15. minutu realizovao penal.

Kaznila je to Irska u najgorem mogućem trenutku za domaćina. Igrao se 45. minut kada je Igan savladao Ruija Patrisija za veliku radost gostiju.

Pokušavao je Portugal na razne načine da dođe do preokreta, ali put do mreže Bazunu nije uspevao da pronađe sve do 89. minuta kada je sjajni Ronaldo izjednačio rezultat.

Isti igrač je u šestom minutu nadoknade šokirao tim Stivena Kenija i doneo mnogo važan trijumf svojoj selekciji.

Posle ove pobede Portugal je prvi na tabeli sa 10 bodova, dok Irska i dalje nema nijedan bod.

Tim Fernanda Santoša narednu utakmicu igra protiv Azerbejdžana u gostima 7. septembra. Istog dana Irska dočekuje Srbiju.