BORUSIJA POTVRDILA: Sančo je novi igrač Mančester Junajteda - obeštećenje 85.000.000 evra
DžEJDON Sančo prelazi u Mančester Junajted. To je zvanično potvrdila i Borusija iz Dortmunda.
Foto: EPA-EFE/LARS BARON
Transfer odličnog veziste iznosiće fiksnih 85.000.000 evra, a Milionerima će pripasti i dodatni bonusi.
Crveni đavoli su još od prošlog leta započeli ovaj proces, ali su bili istrajni i konačno su završili posao u svoju korist. Iz redova bundesligaša su to ubrzo priznali.
"Nismo zadovoljni zbog novca, tužni smo što neće biti sa nama. Džejdon je bio primarna želja, želeli smo da ga zadržimo ovde. Ali ponašao se fantastično i sve je davao od sebe četiri godine", rekao izvršni direktor Borusije Hans Joakim Vacke.
Džejdon Sančo je u Borusiju stigao 2017. godine, kada je angažovao iz omladinskog pogona Mančester Sitija za trening kompenzaciju od 7.800.000 evra. Može se reći da je prošao čitav krug za četiri godine. Krenuo Mančestera kao ispuštena nada Građana, a na Teatar snova se vraća kao velika zvezda evropskog fudbala.
Sančo je u protekle četiri sezone odigrao 137 utakmica, postigao 50 i zabeležio 64 asistencije.
(Mozzart sport)
Preporučujemo
TRANSFER BOMBA U MANČESTERU: Junajted konačno "ulovio" Sanča, vrtoglava cena transfera!
26. 06. 2021. u 08:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SRBIJA - MEKSIKO: Orlovi moraju bolje nego protiv Zelenortskih ostrva
SRBIJA gostuje Meksiku kome će ovo biti poslednja pripremna za predstojeći Mundijal.
04. 06. 2026. u 22:32
I POLICAJCI ZAPANjENI: Neverovatno šta su zaplenili
Ponekad su i pripadnici policije zatečeni onim što pronađu.
04. 06. 2026. u 16:24
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)