"TRIKOLORI" KREĆU PO KRUNU: Francuska protiv Austrije (21.00) započinje Evropsko prvenstvo
PREMA "bukmejekerima", drugi su favorit za titulu, a na papiru - bez dileme prvi. Reprezentacija Francuske, utakmicom sa Austrijom (21.00) na "Diseldorf areni" u istoimenom gradu, započinje svoj put ka trećoj tituli evropskog prvaka. Imali su malih problema "galski petlovi" u danima pred meč sa Austrijancima, virus je proleteo kroz njihov kamp i najviše zakačio prvu zvezdu tima Kilijana Mbapea i selektora Didijea Dešana.
Tanjug/AP
Ali, ako neko ima resurse da se bori sa takvim nedaćama, to je selekcija Francuske koja uspon na kontinentalni tron sanja 24 godine, od Evropskog prvenstva 2000. u Holandiji i Belgiji.
- Austrija je potcenjen tim. Oni su napredovali u poslednjih nekoliko godina. Igrali smo sa njima u Ligi nacija i mogli smo da vidimo kakav su kvalitet. Ovo je veoma talentovana evropska nacija koja je u stalnoj evoluciji i biće nam potrebna sva naša snaga i pravi mentalitet. Ne smemo da mislimo da je zbog toga što smo reprezentacija Francuske ovaj meč dobijen pre nego što smo ga uopšte odigrali - kaže Dešan u najavi ovog meča.
Bez poraza na startu
OTKAKO se igra grupna faza na evrospkim prvenstvima, "trikolori" nemaju poraz na otvaranju (šest pobeda, tri remija) i protiv Austrije će važiti za velikog favorita, bez obzira na zdravstvene probleme.
U poslednjih deset utakmica, Austrija je zabeležila samo jednu pobedu nad Francuskom. Uz dva remija i čak sedam poraza, tradicija nije na njihovoj strani, a status autsajdera, pojačava i prisustvo sjajnog Mbapea u protivničkom taboru.
- Moramo biti jači kao ekipa, bolji u tranziciji, moramo da budemo u stanju da iskoristimo svoje šanse i postignemo golove u ključnim trenucima. Nasuprot tome, moramo da se pobrinemo da oni ne dobiju previše šansi za gol. Zajedno sa Erlingom Halandom, Mbape je verovatno najbolji napadač na svetu u ovom trenutku. Znamo da jeste. Ali on je i dalje samo jedan od 11 igrača. Moramo da budemo sigurni da se branimo tako dobro kao tim da nema mnogo prilika za njega - ističe selektor Austrije Ralf Rangnik.
Preporučujemo
PREOKRET U SLUČAJU NIKOLE JOKIĆA: Najbolji na svetu se vraća na teren - moćiće do MVP nagrade!
30. 01. 2026. u 20:31 >> 20:32
ZVEZDA MOŽE DIREKTNO U OSMINU FINALA LIGE EVROPE: Na njoj je da pobedi Seltu, a za ostalo ćemo videti...
Crvena zvezda u četvrtak uveče dočekuje Seltu na "Stadionu Rajko Mitić" (21.00) u jednoj od ključnih utakmica ligaške faze Lige Evrope, u trenutku kada je borba za plasman u nokaut rundu izuzetno zgusnuta. Srpski šampion se nalazi na 11. mestu sa 13 osvojenih bodova, dok su gosti iz Galicije tri pozicije niže sa samo bodom manje.
29. 01. 2026. u 07:00
AUSTRALIJAN OPEN 2026: Novak Đoković ponižen kao nikada pre!
Najnovije vesti vezane za Australijan open 2026 su prilično neočekivane.
29. 01. 2026. u 13:10
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (0)