LUKSUZNI BENTLI KRALJICE ELIZABETE NA PRODAJU: Prešao je 4.000 kilometara, a ovo je cena
SALON automobila Bramley Motor Car, nedaleko od Gildforda u Sariju u Engleskoj, prodaje odlično očuvani zeleni Barnato Bentley Mulsanne, male kilometraže, čija je prethodna vlasnica bila engleska kraljica.
Foto: Printskrin
Luksuzni automobil povučen je iz kraljičinog voznog parka 2015. godine i prešao je tek nešto više od 4.000 kilometara.
Činjenica da se u Bentliju vozila kraljica povećava mu cenu. Sličan automobil kojim se Elizabeta Druga vozila tek povremeno nudi se za 80.000 funti, a ovaj bi okvirno mogao da dostigne i iznos od 200.000 funti.
Direktor marketinga salona, Džek Morgan Džouns je kazao da im se "posrećilo jer su dosad u prodaji imali nekoliko kraljevskih automobila:
- Prošle godine smo prodali Range Rover u kome je princ Filip vozio američkog predsednika Baraka Obamu za vreme njegove posete Britaniji.
Kraljičin Bentli je jedinstven, ali se u osnovi ne razlikuje od ostalih sličnih, osim što ga je vozilo njeno kraljevsko veličanstvo.
Kraljica u sklopu aktuelnog voznog parka Bakingemske palate navodno poseduje tri Rols Rojsa, tri Dajmlera i dva Bentlija, ali ima još nekoliko voznih parkova na njenim ostalim imanjima.
Bentli koji je ponuđen na prodaju kraljica je koristila za prevoz po Londonu između 2013. i 2015. godine. Jedinstven je jer je dugačak pet i po metara, što je metar više od standardnog Bentlija ovog tipa i nikad nije imao registarsku tablicu.
Preporučujemo
HARI OSTAO U ENGLESKOJ? Isplivali najnoviji podaci - evo zašto princ nije rezervisao povratni let
19. 04. 2021. u 16:40 >> 16:47
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (0)