VASILIĆ ZA POČETAK: Otvoren 36. beogradski džez festival
KONTRABASISTA Nenad Vasilić, koji decenijama živi u Beču, otvorio je svojim muzičkim projektom "Bas end strings" 36. Beogradski džez festival u Domu omladine.
Foto N. Skenderija
Koncert je održan u velikoj sali zdanja, a prisustvovalo mu je, zbog pandemije korone, tek nekoliko desetina ljudi, koji su raštrkani sedeli na stolicama.
Vasilić je koncert počeo u 15 časova, jer po pravilima organizacije, sve mora da bude završeno do 17 časova. Umetnik, koji iza sebe ima više od 40 autorskih kompozicija i 11 albuma, i za koga kažu da je među predvodnicima evropskog džeza, izveo je numere sa poslednjih nekoliko albuma.
Koncert je bio podeljen u tri dela, trio, gudački kvartet sa bas gitarom i trio plus gudači. Beogradski džez festival jedna je od retkih manifestacija koje su održane ove godine, a odvija se pod sloganom Jazzistance, koji podseća na otpornost džeza kroz istoriju, ali i na neophodnu fizičku distancu u doba korone.
Preporučujemo
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)