PRESUDA ZA SMRT VANJE RUDIĆ: Izrečena kazna Mujkiću koji je usmrtio devojčicu
NISAVET Mujkić (26) osuđen je u Okružnom sudu u Banjaluci na šest i po godina zatvora jer je u stanju teškog pijanstva "golfom" usmrtio Vanju Rudić (13), koja je stajala na pločniku u centru Prnjavora. Izrečena mu je i mera zabrane voženja vozila B kategorije od 8 godina.
Foto: O. Matavulj
Mujkić je oglašen krivim za najteži oblik krivičnog dela ugrožavanja javnog saobraćaja. Ranije je priznao da je vozio pijan sa 2,01 g/kg i to nasilničkog vožnjom od najmanje 105,6 km/h na mestu gde je brzina ograničena do 40 km/h.
Tragedija se dogodila 10. oktobra prošle godine u 21.29 časova u ulici Laze Lazarevića u Prnjavoru. Mujkić je od 17 časova pio alkohol u kafe baru "Skver", a priznao je da je kritično jutro popušio i pola džointa. Bio je u društvu sa Srđanom Stojčinovićem i insistirao je da vozi kada su iz "Skvera" krenuli prema kafe baru "Lejdi". U optužnici se navodilo da je bio u stanju teškog pijanstva, u koje se sam doveo, te da je njegova sposobnost da upravlja vozilom bila bitno smanjena.
U to vrijeme đevojčica je bezbrižno stajala na pločniku, na uglu kod gradske garaže, čekajući oca Lazu da dođe po nju. Iznenada je naišao "golf" kojim je upravljao Mujkić s kojim je bio i Stojčinović kao suvozač. Pri prolasku kroz horizontalnu krivinu došlo je do destabilizacije i zanošenja "golfa" koji je prešao na trotoar i velikom silinom udario u Vanju Rudić, koja je od višestrukih povreda na mestu ostala mrtva. Pogibiju nedužne devojčice snimile su nadzorne kamere. Na snimku se vidi da je Vanja pokušala pobeći od udara, kada je uočila farove "golfa" koji joj se velikom brzinom približavao. Okrenula se i počela da trči, ali je vozilo s leđa udarilo.
U nesreći je povređen suvozač, kao i optuženi Mujkić. Svedočeći u svoju korist Mujkić je kroz suze ispričao da se ničega ne seća, te da je tek sutradan saznao da je nekoga usmrtio.
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)