ĐAJIĆ: UKC skoro da više nema mesta za obolele od korone
GENERALNI direktor Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske Vlado Đajić izjavio je danas da se u ovoj ustanovi trenutno nalazi 18 obolelih od kovida 19 koji su na respiratoru i 60 pacijenata u kovid bolnici.
Foto: D. Pozderović
- Imamo mnogo mlađih pacijenata na respiratoru, kao i na Infektivnoj klinici sa ozbiljnim kliničkim slikama, sa ozbiljnim upalama pluća. Oko 100 pacijenata dnevno pregledamo, rekao je Džajić novinarima u Banjaluci.
Džajić je naglasio da su u UKC, kao i u drugim bolnicama u Srpskoj, gotovo popunjeni svi kapaciteti planirani za oboljele od kovida 19, ističući da je to, nažalost, posledica neodgovornog ponašanja pojedinaca uprkos brojnim apelima da se stanovništvo pridržava mera.
On je još jednom pozvao na odgovorno ponašanje, te ukazao da su zdravstveni radnici na izmaku snaga i da se ogroman novac troši za lečenje obolelih od kovida 19.
Preporučujemo
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)