ŠESTORKA OPTUŽENA ZA ŠVERC MARIHUANE I KOKAINA: Okružni sud Banjaluka potvrdio optužnicu protiv uhapšenih u akciji "Eskadron"
ŠESTORKA uhapšena u akciji "Eskadron" optužena je za šverc marihuane i kokaina, koje su skoro 17 meseci prodavali na području Banjaluke, Kozarske Dubice po cenama od 50 pa do 8.000 KM.
Foto MUP RS
Optuženi su Borislav Đukanović zvani Gru, Siniša Kuruzović Kuruz, Miladin Lugić Miki, Stefan Svjetlanović Pakla, Zoran Brkić Brka i Goran Banjac Gogo koga dodatno terete da je jednom licu u više navrata davao kokain da konzumira.
Optužnicu protiv ove šestorke potvrdio je Okružni sud Banjaluka, a optužnicu je podiglo OJT Banjaluka. Oni se terete da su zajedno od početka 2023. do 28. maja ove godine, na području Banjaluke i Kozarske Dubice zajedno sa Nemanjom Jovanovićem, neovlašćeno, radi dalje prodaje, nabavljali, kupovali i prodavali marihuanu i kokain.
Kako se navodi, Jovanović je od njemu poznatih lica, nabavljao veće količine marihuane i radi dalje prodaje, lično predavao Kuruzoviću, Đukanoviću, Lugiću i Svjetlanoviću.
Đukanović je marihuanu koju je preuzimao od Jovanovića i Kuruzovića skrivao u iznajmljenom stanu u Banjaluci gde je prepakivao i prodavao Banjcu i Svjetlanoviću, a i sam je tu drogu dilovao.
Debeli dosije uhapšenih
VEĆINA uhapšenih i osumnjičenih ima debeo policijski dosije, a pojedini su i osuđivani. Borislav Đukanović je osuđivan zbog droge, a u septembru 2022. bio je na meti nepoznatih napadača koji su na njega pucali sa motora i promašili.
U optužnici navode da je Kuruzović od Jovanovića preuzimao veće količine marihuane i kokaina i prodavao ih Đukanoviću. Banjca terete da je u podzemnoj garaži preuzimao narkotike i dalje prodavao, dok je Lugić drogu koju je preuzimao od Jovanovića i Đukanovića skrivao u kući koju koristi, prepakivao a zatim prodavao.
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)