U TRCI ZA FOTELJU I CRNADAK: Sve više kandidata za mesto gradonačelnika Banjaluke
NASTAVLjA se borba za kandidaturu za gradonačelnika najvećeg grada Srpske. Iz redova Partije demokratskog progresa (PDP) imaju dva kandidata u trci za prvog čoveka Banjaluke, a predloženi su aktuelni gradonačelnik Draško Stanivuković i Igor Crnadak.
Foto: O. M.
Radna grupa PDP tim povodom se do sada sastala samo jednom, a iduća je planirana sledećeg meseca. Na prvoj sednici grupe, koju čine potpredsednici i predsednik stranke, i počasni predsednik PDP Mladen Ivanić, nisu se desili značajniji pomaci. Lider stranke Branislav Borenović se izjasnio da je njegov kandidat sadašnji gradonačelnik Draško Stanivuković.
Potpredsednik PDP-a Milko Grmuša je rekao da on predlaže Igora Crnatka.
- Idući radni sastanak je 7. aprila, a ostajemo dosledni našoj politici zbog koje su nas građani i birali - potvrdio je Grmuša za "Novosti".
Igor Crnadak je rekao da će poštovati dogovor radne grupe, a u njegovom trenutnom fokusu je politika izgradnje protiv režima koji je unesrećio srpski narod.
Čeka se odluka SNSD
IZ vodeće političke stranke u Srpskoj, SNSD još uvek ne žele da otkriju svog kandidata za gradonačelnika Vanjaluke. Spekuliše se da bi kandidat mogao da bude Vlado Đajić, predsednik Gradskog odbora SNSD, ili Srđan Amidžić, aktuelni ministar finansija BiH...
- Nikakva modifikovana politika ne dolazi u obzir, a naša stranka ima jedinstven dogovor. Poručujem Banjalučanima da nastavljamo borbu za one vrednosti i politiku koju su oni podržali 2020. To je borba za našu Banjaluku i žestoko suprotstavljanje korupciji i kriminalu - izjavio je Crnadak za "Novosti".
Predsednica Narodnog fronta Jelena Trivić je potvrdila da će biti kandidat te stranke za gradonačelnika Banjaluke, dok su ostale političke partije još uvek uzdržane.
ŽESTOKE PRETNjE MOSKVI IZ MINHENA: NATO će pokrenuti udare duboko u Rusiji ako se usude da napadnu Baltik
NATO će pokrenuti udare duboko u Rusiji ako se Moskva usudi da izvrši invaziju na baltičke države, upozorio je ministar spoljnih poslova Estonije Margus Cahkna, odbacujući strahove da bi Moskva mogla brzo da osvoji teritoriju na istoku.
16. 02. 2026. u 15:44
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)