OTVARANJE NOVIH ANGIO-SALA: U Bijeljini međunarodni kongres o prevenciji kardiovaskularnih bolesti
TREĆI međunarodni kongres Udruženja centara za hipertenziju, prevenciju infarkta i šloga - HISPA i Međunarodnog Udruženja za Vaskularno zdravlje - ISVH "Zaštita srca i krvnih sudova" održan je u Bijeljini, u organizaciji Bolnice "Sveti vračevi" na kom je učestvovalo 1.000 medicinskih radnika iz 15 zemalja.
foto v mitrić
Ministar zdravlja RS dr Alen Šeranić rekao je da je cilj preventiva kardiovaskularnih bolesti, ali i uopšte promocija zdravlja.
- Ovo je prilika da istaknem da se u bijeljinskoj bolnici završava još jedna angio-sala, što je velika stvar za ovo područje - rekao je Šeranić.
Predsednik Naučnog odbora prof. dr Nebojša Tasić je istakao da su HISPA programi pažljivo osmišljeni i multidisciplinarni.
- Ovo je jedna od naših patriotskih misija - da Bijeljinu, zajedno sa gradovima u Srbiji, uvrstimo na akademsku mapu Evrope i sveta, kao referentne institucije za razvoj i unapređenje svega što HISPA predstavlja - rekao je prof. dr Tasić.
Predsednik Organizacionog odbora, prof. dr Zlatko Maksimović istakao je da bijeljinska Bolnica nastavlja sa ubrzanim razvojem i da je na pragu otvaranja još jedne angio-sale.
- Angio-sala će biti sa 3D maping sistemom, čime stičemo jedan od preduslova za postajanje svetskog centra u ovoj oblasti - rekao je dr Maksimović.
Preporučujemo
GORSKA SLUŽBA SPASAVANjA: Četiri državljanke Srbije spasene kod Goražda
04. 01. 2026. u 22:32
TUŽILAŠTVO BiH: Optuženi za teška mučenja Srba - Iživljavali se do smrti!
04. 01. 2026. u 11:46
HAOS U BRITANIJI ZBOG VENECUELE: Britanski premijer ne zna kako da reaguje
PREMIJER Velike Britanije Kir Starmer odbio je da osudi američku vojnu akciju u Venecueli, uprkos pozivima opozicije.
04. 01. 2026. u 13:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)