LJUBITELJI DVOTOČKAŠA IZ SRPSKE NA ZIMSKIM PRIPREMAMA: Trebinje postaje regionalni centar biciklizma
NAJBOLjI biciklisti Srpske nalaze se u Trebinju na pripremama, a u Biciklističkom savezu RS ne kriju svoj plan da ovaj grad u budućnosti postane regionalni centar kada je u pitanju ovaj sport.
foto BS RS
Kako navode u BS RS, uslove koje ima najjužniji grad Srpske, sa 300 sunčanih dana u godini, prelepe i uređene staze, prednost su u odnosu na brojna druga mesta u okruženju.
- Cilj nam je da u narednim godinama biciklisti iz zemalja regiona dolaze u Trebinje na pripreme, čime bi se predstavile lepote Trebinja, a naravno i Srpske. Svake godine boravimo tu sa našim biciklistima jer imamo odlične uslove za rad, a i građani su dobri domaćini što je svakako važno. Pored treninga, bavimo se i edukacijom, insistiramo da se takmičari upoznaju sa istorijom tog kraja, važno je da znaju sve o Srpskoj, ali i istoriji celog regiona - kaže Vladimir Kuvalja, predsednik Biciklističkog saveza RS.
Kuvalja ističe da u Trebinju postoje odlični uslovi i za ostale sportiste.
- Najjužniji grad Srpske je u svako smislu pravi biser. Ima veliki potencijal za razvoj, već je postao poznata turistička destinacija, tako da sam siguran da sportisti ovde u isto vreme uživaju dok naporno rade - dodao je Kuvalja.
Treninzi
PRIPREME u Trebinju za najbolje bicikliste obezbedio je Biciklistički savez RS. U tom gradu 15 takmičara boraviće devet dana, a planirano je da u tom periodu odrade izuzetno teške treninge kako bi spremno dočekali predstojeća takmičenja.
A da biciklisti zaista uživaju na priprema potvrdio je i Đorđe Kupusović, prvak Republike Srpske.
- Pre svega, želim da se zahvalim Biciklističkom savezu na mogućnosti da imamo odlične pripreme za predstojeću sezonu što nam mnogo znači. Atmosfera u kampu je odlična, kao i uslovi za rad, a Trebinjci su se pokazali kao dobri domaćini - rekao je Kupusović.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSI O NAPADU NA PRAVOSLAVNU SVETINjU: Američki "patriot" pogodio Kijevsko-pečersku lavru
MINISTARSTVO odbrane Rusije tvrdi da je Kijevsko-pečerska lavra pogođena raketnim sistemom protivvazdušne odbrane "patriot" američke proizvodnje, navodeći da bi jedan od razloga za to moglo da bude slanje Ukrajini tih raketa kojima je istekao rok korišćenja.
15. 06. 2026. u 10:10
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
ŠTA JE BRE OVO? Misteriozna životinja snimljena u Mačvi (VIDEO)
Kratak video, za koji se navodi da je nastao iz vozila na području Mačve.
13. 06. 2026. u 20:49
Komentari (0)