NA KOSOVU I METOHIJI KAO KOD SVOJE KUĆE: Trebinjci puni utisaka nakon slave Pećke Patrijaršije
GRAD Trebinje bio je domaćin ktitorske slave Pećke patrijaršije - Svetog Arsenija Sremca, a Trebinjci koji su prisustvovali slavi najveće srpske svetinje kažu da su se i prilikom ovog boravka na Kosovu i Metohiji osećali kao kod svoje kuće.
Grad Trebinje
Prema rečima gradonačelnika Trebinja, Mirka Ćurića, svi koji su bili deo slave Pećke patrijaršije vratili su se u Hercegovinu puni pozitivnih utisaka.
- Neverovatan osećaj. Uprkos teškom životu Srba na KiM, celo vreme osećali smo posebno radost i toplinu. To čovek u stvari može samo doživeti na toj svetoj srpskoj zemlji - istakao je Ćurić.
Za Trebinje je, dodaje, posebna čast što je ove godine domaćin ktitorske slave najveće srpske svetinje.
- U samom srcu Metohije zajedno sa našim narodom proslavljamo praznik posvećen jednom od srpskih arhiepiskopa. Posebna je čast što je domaćin slave naš grad i što je liturgiji prisustvovao veliki broj Trebinjaca - dodao je Ćurić.
Poklon
U IME Grada i Eparhije zahumsko-hercegovačke i primorske Mirko Ćurić je mati Haritini uručio ikonu pravedne Ane, majke Svetog Vasilija Ostroškog, rad monahinja Petropavlovog manastira kod Trebinja.
Da je svakodnevni život srpskog naroda na KiM veoma težak i izložen izazovima svima je poznato, ali ono što posebno hrabri je odlučnost Srba da ostanu na svojim vekovnim ognjištima.
- Kada vidite kako žive i šta sve preživljavaju, to je odluka vredna divljenja. Oni najbolje znaju kako je biti Srbin. Njihova najveća sreća je što naša sveta crkva deli isti sudbinu i samo zajedno mogu da odgovore svim poteškoćama sa kojima se suočavaju. Crkva je uvek bila oslonac narodu - istakao je Ćurić.
Ćurić je krsni kolač predao gradonačelniku Bijeljine Ljubiši Petroviću, čiji će grad biti domaćin kritorske slave 2024. godine.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)