LUKAČ PROGLAŠEN KRIVIM ZA UDARANJE STANIVUKOVIĆA: Bivši ministar osuđen na kaznu od 300 KM
DRAGAN Lukač, bivši ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske, osuđen je u Osnovnom sudu na novčanu kaznu od 300 KM zbog udaranja Draška Stanivukovića na Posebnoj sednici Narodne skupštine Republike Srpske 23. decembra 2019. godine.
Lukač i Stanivukovuć, Foto printskrin RTRS
Lukača je sud oglasio krivim za krivično delo telesna povreda, dok je za ugrožavanje sigurnosti Stanivukovića oslobođen krivice.
Sud je ocenio da nije dokazano da je optuženi počinio krivično delo ugrožavanje sigurnosti, ali da je počinio telesnu povredu.
Ovom nepravosnažnom presudom Lukač je dužan da plati sudske troškove od 1.000 maraka.
Presudu je izrekao sudija Zoran Milojica. Prema optužnici, sve se odigralo u skupštinskoj sali tokom prenosa na RTRS plus i BN televiziji 23. decembra 2019. tokom sednice NS RS na kojoj se raspravljalo o Programu reformi BiH.
ŽALBA
TUŽILAC Sanja Guzina najavila je da će uložiti žalbu na ovakvu presudu. Lukač i njegov branilac nisu prisustvovali izricanju presude, što je zakonom dozvoljeno.
- Oštećeni Stanivuković je predsedniku Vlade RS Radovanu Viškoviću dao zastavice sa oznakom NATO, koje je premijer polomio i bacio na pod. Nakon toga Lukač je Stanivukoviću uputio pretnju rečima: "I nemoj nikad više to da uradiš prema meni, ne znam prema drugima kako... inače ćeš završiti kao što su i one zastavice završile ovde danas" - navodi se u prvoj tački optužnice po kojoj je Lukač oslobođen.
Dodaje se da je to kod Stanivukovića izazvalo osećaj ugroženosti i straha za sopstveni život.
U drugoj tački, po kojoj je osuđen, navodi se da je Lukač više puta sa govornice pozvao Stanivukovića da dođe do njega.
- Kada mu je oštećeni prišao optuženi mu je uputio reči: "Još jednom, još jednom majmune", nakon čega ga je otvorenom šakom desne ruke udario u predeo lica, na koji način mu je naneo telesnu povredu na donjoj usni - navodi se u optužnici.
Preporučujemo
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
HRVATI POSLALI JASNU PORUKU: "Država nam je na pogrešnom putu!"
VEĆINA građana Hrvatske smatra da zemlja ide u pogrešnom smeru, a najviše primedbi imaju na korupciju, inflaciju, niske plate, male penzije i siromaštvo, pokazalo je decembarsko istraživanje Krobarometra, objavljeno u Dnevniku hrvatske Nove TV.
26. 12. 2025. u 12:34
Komentari (0)