TREĆA DOZA NA JESEN? Britanija počinje istraživanje od efikasnosti vakcina
VLADA Velike Britanije će u junu početi istraživanje o imunološkom odgovoru, koji izaziva treća doza vakcine protiv korona virusa, a prvi rezultati biće poznati u septembru.
Foto: Depositphotos
U ispitivanju će učestvovati 2.886 dobrovoljaca koji su u potpunosti vakcinisani, a pratiće se efekti sedam vakcina - Oxford/AstraZenece, Pfizer/BioNTecha, Moderne, Novavaxa, Valneve, Janssena i Curevaca.
Za ove namene, Vlada je izdvojila 19,3 miliona funti, a početi u junu i prvi rezultati se očekuju u septembru.
Kako bi sačuvale napredak u borbi sa pandemijom, nakon završetka kliničkih ispitivanja, Velika Britanija će pokrenuti kampanju o imunološkom odgovoru izazvanom trećom dozom vakcine.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)