BAJDEN SE OBRATIO NACIJI: Američki predsednik o sukobu sa Rusijom (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Džo Bajden obraća se povodom novih sankcija koje su SAD uvele Rusiji.
Foto: Printskrin
Na početku svog obraćanja, Bajden je podsetio na značajnu odgovornost Rusije i SAD kao dve supersile u sferi globalne bezbednosti.
Kako je naveo, imao otvoren i pun poštovanja razgovor sa Putinom.
- Rekao sam Putinu da ćemo proporcionalno odgovoriti na nedopustive akcije Rusije. Mogao sam ići i dalje sa sankcijama, ali ne želim - rekao je Bajden.
On je dodao da se nada da će Rusija i SAD moći da kontrolišu napetost i izbeći eskalaciju.
Američki predsednik je saopštio da timovi SAD i Rusije razgovaraju o mogućnosti sastanka na najvišem nivou. Predložio je Putinu da se sastanak održi na leto u Evropi.
(Sputnjik)
Preporučujemo
"KO KOGA TROLUJE?" Ruska TV voditeljka žestoko odgovorila Amerikancima zbog sankcija
15. 04. 2021. u 22:46
NAJGORA NOĆNA MORA SAD: Ruski pukovnik progovorio o crnom scenariju za Vašington
15. 04. 2021. u 20:56
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (1)