KREMLJ O FRAGMENTIMA „ISKANDERA“ U KARABAHU: U toku je intenzivan dijalog Moskve i Bakua
PORTPAROL Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je nakon reči azerbejdžanskog lidera Ilhama Alijeva o otkrivenim fragmentima raketa „Iskander-M“ u Karabahu da Moskva i Baku vojnim kanalima razgovaraju o „relevantnim pitanjima“.
Foto: EPA
„Vojska je uključena u intenzivan dijalog u okviru kojeg se razmatraju sva relevantna pitanja“, prokomentarisao je Peskov pismo zvaničnog Bakua.
Alijev je ranije izjavio da je razgovarao sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom 1. aprila o informacijama o otkrivanju raketa „Iskander M“ u Karabahu.
„Razgovarali smo o ovom pitanju. Po mom uputstvu, Ministarstvo odbrane Azerbejdžana poslalo je zvanično pismo sa fotografijama i dokazima. Ali za sada smo nismo dobili nikakav odgovor“, objasnio je azerbejdžanski predsednik.
Prethodno je Azerbejdžan objavio da je otkrio fragmente raketa „Iskander M“ koje je, prema navodima Bakua, Jermenija upotrebila tokom eskalacije u Karabahu u jesen 2020. godine.
Fragmente su pokazali predstavnici Azerbejdžanske agencije za uklanjanje mina. Agencija je saopštila da su fragmenti dve rakete pronađeni u gradu Šuša 15. marta tokom čišćenja teritorije od mina, ali nije objašnjeno na osnovu čega je zaključeno da su one upotrebljene u jesen 2020. godine.
rs.sputniknews.com
Preporučujemo
JERMENI U STRAHU: Ruski mirovnjaci u Karabahu treba da ostanu što je duže moguće
28. 03. 2021. u 11:04
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (0)