RUSIJA POVEĆALA BROJ NUKLEARNIH BOJEVIH GLAVA: Prva razmena informacija od produženja START 3 sporazuma
RUSIJA i Sjedinjene Države su prvi put otkako je produžen Sporazum o ofanzivnom strateškom naoružanju (START 3) prvi put razmenili podatke o broju raketa i nuklearnih bojevih glava u svojim arsenalima.
Foto: Printscreen
Dve države razmenjuju podatke na šest meseci, a prethodna razmena bila je 1. septembra prošle godine. Dve države su produžile START 3 na pet godina početkom februara.
Prema najnovijim podacima Stejt departmenta, Rusija je za pola godine povećala broj nuklearnih bojevih glava za devet, a SAD smanjile za 100.
Zaključno sa 1. martom ove godine Rusija je imala 517 interkontinentalnih balističkih raketa, balističkih raketa na podmornicama i teškim bombarderima (u septembru taj broj je iznosio 510), dok Amerika raspolaže sa 651.
Rusija je imala 1.456 bojevih glava (1.447 u septembru), a Vašington 1.357 (1.457)
Pored toga, Oružane snage RF imaju ukupno 767 lansirnih rampi (prethodno 764), a Amerika 800 kao i pre šest meseci.
(Sputnjik)
VUČIĆEVO UPOZORENjE UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Evropa mora da shvati, Amerika se nikad više neće vratiti
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića, u kojoj upozorava da Evropska unija mora da se suoči sa činjenicom da se Sjedinjene Američke Države nikada neće vratiti starom modelu odnosa sa Evropom, objavljena je kao udarna vest na naslovnoj strani svetskog izdanja ruskog portala Sputnjik, kao i na ruskoj agenciji RIA Novosti.
27. 01. 2026. u 07:44
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)