POČELO JE: Krenula vakcinacija ruske vojske protiv korona virusa
U CENTRALNOM vojnom okrugu Rusije počela je vakcinacija vojnika preparatom Sputnjik V. Stigla je prva partija ruske vakcine protiv virusa korona.
Foto: AP
Prvobitno će biti vakcinisan vojno-medicinski personal koji učestvuje u dijagnostici i lečenju pacijenata sa kovid 19, vojno osoblje na borbenom dežurstvu, komandni sastav i jedinice u vojnim bazama.
Ranije je ministar odbrane Sergej Šojgu najavio početak vakcinacije vojske. Planirano je da „Sputnjik V“ primi više od 400.000 vojnika.
Podsetimo, vakcina „Sputnjik V“ koju proizvodi Naučno-istraživački institut „Gamaleja“ u saradnji sa Ruskim fondom za direktne investicije dobila je 11. avgusta potvrdu o registraciji od Ministarstva zdravlja Rusije, postavši tako prva registrovana vakcina protiv virusa korona na svetu.
(Sputnjik)
Preporučujemo
DONETA ODLUKA: Velika Britanija odobrila upotrebu vakcina Fajzer i Biontek
02. 12. 2020. u 08:28
RUSKI EKSPERT OBJAŠNjAVA: Da li se kroz vakcinu protiv korone mogu čipovati ljudi?
30. 11. 2020. u 13:28
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (0)